[URL=http://img43.imageshack.us/my.php?image=mecnunotyakmaz.jpg]Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, bir kalpte iki sevdanın olmayacağını belirterek, "Şerefsizim Sivassporluyum, Fenerbahçeli değilim. Çünkü o sevda çoktan bitti" dedi.

Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, spor basınının temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bir kalpte iki sevdanın olmayacağını ifade eden Başkan Otyakmaz, "Fenerbahçe çocukluk aşkımdı. Ne zaman Sivasspor başkanı oldum o aşk o gün bitti. Ama anlatamadım. Sivasspor, Fenerbahçe'ye yenildi, 'maçı sattı' dendi, Fenerbahçe'yi yendi, 'Bu nasıl Fenerbahçeli ?' diye tepki gördük. Galatasaray'ı yendik, 'Fenerbahçeli de o yüzden yendi' denildi. Ben Sivasspor başkanıyım. Sivaslılar bir şehrin ırzını, namusunu, Sivasspor'u bize emanet etmişler. Biz bu emanete gölge düşürür müyüz. Ayrıca bir kalpte iki sevda olmaz. Şerefsizim Sivassporluyum, Fenerbahçeli değilim. Çünkü o sevda çoktan bitti" dedi.

4 büyüklerde eşit şartlarda yarışmadıklarını, böyle bir ortamda Sivasspor gibi takımların şampiyon olmasının çok zor olduğunu belirten Başkan Otyakmaz, "Bu lig için 'şaibesiz' deniyor, o kadar da değil. Bu ülkede 4 büyüklere laf edilmiyor, ettiniz mi, bombardımana tutuluyorsunuz. Ayrıca büyüklerin eli her yere uzanıyor. Eşit şartlarda yarışmıyorsunuz. Böyle bir ortamda Sivasspor gibi takımların şampiyon olması çok zor.

Artık umudum kırıldı. Ama Trabzonspor'a saygı duyuyorum. Bursaspor maçından sonra Mustafa Denizli, 'Gol atan galip mi oynuyorlarmış?' dedi. Aslında espri yaptı, ama anında tepki gördü. 3 büyüklere karşı işte Trabzonspor'un bu refleksini göstermek önemli. Medya beni teşviğin yasallığına inandırdı. Ama bizim o gücümüz yok. Rakiplerimiz bize karşı oynadığı maçlara tarihinde vermediği primlerle çıkıyor. Anlamış değilim. Bu da, bu ligin gerçeği. Ayrıca Anadolu dayanışmasına da inanmıyorum" dedi.

"Sivasspor olarak değerimize değer katmaya devam edeceğiz" diyen Otyakmaz, "Her sezon yeni bir tecrübe kazanıyoruz. Seneye daha güçlü bir yapımız olacak. Stadımızı yeniliyoruz. Kadromuza iskeleti bozmadan 4-5 takviye yapacağız. Daha önce söylediğimiz gibi yeri doldurulmayacak futbolcu yoktur. Gitmek isteyen gider, ama Sivasspor'da oynayanlar mutlular. Bülent hocanın kimi kılığına kıyafetine, kimi sözüne takılıyor ama ben özüne bakıyorum. Çok saygı duyuyorum. Futbolu biliyor, dürüst ve yetenekli. Ben de Aziz başkan gibi düşünüyorum. Faydalı olacaksa yabancı hakem gelsin" ifadelerini kullandı.

Kendisinin ve takımının son 1 aydır büyük bir baskı altında olduklarını kaydeden Otyakmaz, "Elbette, psikolojik desteğe ihtiyaç oluyor. Ben kendi kendimi tedavi ediyorum ama futbolcular mentor desteği alıyorlar" itirafında bulundu.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 563
favori
like
share
sahin2 Tarih: 13.07.2009 09:31
emeğeine sağlık cadı ları cadısı
nis_2 Tarih: 13.06.2009 19:11
emeğine sağLıK c.a.d.ı
Asi Çaykaralı61 Tarih: 13.06.2009 19:09
tamam da iyi transfer para gerektirir o da sivassporda bizde de pek yok derseniz sivasspor'un borcu yok ts'nin var ts nin gelirleri yuksek borcu da olabilir çünkü yüksek transferler çok yapıyor ama bu sene sivasspor bekleneni veremez sivasspor borca girmeye korkuyor nasil oderim diye adamlar bence haklılarda gelir nerden gelecek bu sene sivasspor şampiyonlar liginde işi ççok ama çok zor gercekten sivasspor takımı çok iyi adamar almasi lazim sattıklarinin yerine ve takviye de yapmasis lazim
myigitsoy Tarih: 13.06.2009 13:22
Dağıldı bile kadromuz ama toparlancaz umarım iyi transferlerle
Asi Çaykaralı61 Tarih: 10.06.2009 18:37
sivasspor'u sivassspor yapan bir bu takımın yonetimi iki teknik ekip üç futbolculardır hher kim ne derse desin budur yani sivassspor'u sivasspor yapan ama bu sene kadro'nun çoğununda dağilacağini hissediyorum
myigitsoy Tarih: 09.06.2009 04:29
Buna eminiz bizde
C.a.d.ı Tarih: 28.05.2009 18:37
:72: değiştiniz ha
GS2004 Tarih: 28.05.2009 18:32
TÜRKOĞLU bencede basligi degistir:17::14:
TÜRKOĞLU Tarih: 28.05.2009 17:57
ha tamam yanlış anlaşılmasında :160: