Sahne ile imaj bu festivalde buluşuyor, seyirciler de imaj yaratıyor. Japonya, Fransa ve Türkiye’den tiyatro, yeni opera, dans, müzik, medya performans ve açık atölyeler 5-9 Haziran arası garajistanbul’da.

5 gün sürecek festivalde içlerinde imaj kullanılan işler sergilenecek. 13 Mayıs’tan 9 Haziran’a kadar [url]www.alsanametinverbanagoruntu.com[/url] adresinden yayınlanan cümlelere hergün, herkesin gönderebileceği görüntüler 9 Haziran’daki medya performansında sergilenecek.

2002 yılında Fransız televizyon kanalı ARTE ve La Ferme Du Buission tarafından başlatılan ve gösteri sanatları ve imaj arasındaki ilişkiye odaklanarak yeni sanatsal formlar ve işbirlikleri yaratmayı hedefleyen disiplinler arası TEMPS DIMAGES (görüntü zamanı) projesi, garajistanbul’un katılımıyla kendi sınırlarını aştı. Bugün, Avrupa’da 10 ülke, Belçika, Estonya, Fransa, Almanya, Polonya, İtalya, Portekiz, Romanya, Macaristan ve Türkiye‘den 11 kültür kurumunun ortak olduğu, sanatçıların, sanatsal üretimin ve üretimlerin dolaşımının desteklendiği, deneyimlerin, fikirlerin ve sanatsal araştırmalarının paylaşıldığı aktif bir platforma dönüştü.

Ortak amaçlar etrafında bir araya gelen bu kurumlar, her yıl programını kendi oluşturduğu TEMPS D’IMAGES festivalini düzenliyor. Festivalde yıl boyunca gerçekleştirilen ortak yapımlar, ‘chantier” (”şantiye”) adıyla araştırmalar, dans, tiyatro, müzik gösterileri, yerleştirmeler, film gösterimleri, atölye çalışmaları, konferans ve seminerler yer alıyor.

Festivaldeki gösteriler, video ya da multimedya görüntüyü dramaturjik unsur olarak kullanarak sahne ile filme çekilen görüntü, gerçek karakterlerle tasarlanan görüntüler geçmiş ya da gelecek arasındaki ilişkiye odaklanıyor.

Sanatçıların yaratımları ve görünürlük kazanmalarını destekleyen festival, yeni sanatsal biçimlerin araştırılmasını, üretilmesini, sahnelenmesini amaçlayan garajistanbul’da bilindik tanımların yeniden tartışılacağı bir platforma dönüşecek.

[url]www.tempsdimages.eu[/url]

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 220
favori
like
share