Denizli Belediyespor Kulübü - Denizli Belediyespor

Denizli Belediyespor Kulübü, çocuklar ve gençler ağırlıklı olmak üzere 10 bin kişiye spor yaptıracak alt yapıyı sunuyor. Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci’nin desteği ve Kulüp Başkanı Namık Kemal ERASLAN ile Kulüp yönetim kurulu üyelerinin özverili çalışmaları ile Denizli Belediyespor Kulübümüz önemli başarılara imza attı.Futbol

Denizli Belediyespor, profesyonel futbol takımıyla 3. Lig 3. Grup’ta mücadele ederken 2. Lig’e çıkmak için mücadele ediyor. Ligde mücadele eden futbolcuların yaş ortalaması 22 olurken, kadroda 13 sporcu Denizli’den yetişti. Kulübün futbol branşı altyapısında da her kategoride takımlar bulunmaktadır. Toplamda 300 ile 350 Denizlili genç kulüp çatısı altında spor yapma imkanı buluyor. Yaz aylarında açılan Yaz Futbol Okulu’na da ilgi yoğun olup, çalışmalar 500’e yakın kursiyer katılmakta ve 100 yetenekli genç devamlı spor yapma imkânı bulmaktadır. Yetenekli olan gençler üst takımlara alınarak geleceğin futbolcuları yetiştirilmeye başlanmıştır.

Boks

Denizli Belediyespor Boks Şubesi’nde, Dünya 2.’si Avrupa 3.’sü Selma Yağcı yer alıyor. Katıldığı her şampiyonada dereceye giren 80 kilogram sporcusu Selma Yağcı defalarca milli formayı giyerek Denizli Belediyespor ve Denizli’yi başarıyla temsil etti. Kırmızı-beyazlı kulüpte mücadele ettiği süre içersinde milli boksör Selma Yağcı, 7 Türkiye Şampiyonluğu, iki kez Avrupa üçüncülüğü ve bir kez de Dünya ikinciliği kazandı.

Tekvando

Denizli Belediyespor Kulübü’nde 2005 yılı Şubat ayında faal duruma geçirilen tekvando branşında başarılı sporcuları bünyesinde bulunduruyor. 17 yaşındaki Yusuf Emre Koç katıldığı şampiyonalarda 11 kez Türkiye Şampiyonu olarak Denizli’yi başarıyla temsil etti. Yaz aylarında açılan spor okulu sayesinde 200’e yakın Denizlili gence spor yapma imkanı sağlanırken, çok sayıda genci Türkiye ve Avrupa arenasına çıkarmaya çalışılıyor. Çok sayıda Denizlili genç yapılan Türkiye Şampiyonaları’nda dereceler elde ederek Denizli Belediyespor Kulübü’nün adını tüm ülkeye duyuruyor.

Basketbol

Denizli Belediyespor kulübünde önceki yönetim zamanında faaliyetleri dondurulan basketbol branşı Namık Kemal Eraslan başkanlığında tekrar hayata geçirildi. Türkiye’nin basketbol yıldızlarından olan Kerem-Kemal Tunçeri Kardeşler ile birlikte Denizli Belediyespor-Tunçeri Basketbol Okulu açıldı. Bu branşta da 400 Denizlili gence basketbol öğretildi. Altyapı bazında yapılan çalışmaların sonucunda bugün Denizli Belediyespor bünyesinde 3 takım oluşturuldu. Gençler, yıldızlar ve miniklerde kurulan bu takımlar yerel liglerde mücadelesini sürdürüyor.

Atletizm

Özellikle 2005- ve 2006 yıllarında önemli başarılara imza atan Denizli Belediyespor’un Denizlili sporcusu Ümmü Kiraz 4 kez milli formayı giyme başarısını gösterdi. 2005 ve 2006 yıllarında Türkiye Dağ Koşusu’nda şampiyonluklar elde eden Ümmü Kiraz Avrupa ve Dünya Şampiyonaları’nda da Denizli’mizi temsil etti. Denizlili 25 kişilik sporcu kadrosuyla çalışmalarını sürdüren Denizli Belediyespor’un kadrosunda milli takıma aday bir çok sporcu bulunurken Emre Karaday bu başarıya en yakın isim olarak görülüyor.

Judo

50 Denizlili gence judo öğreten kulübümüz, Denizli’de ilk kez 4 sporcuyu da aynı anda milli takıma gönderme başarısını gösterdi. Judo branşında da yaz aylarında açılan yaz spor okullarında 100’e yakın Denizlili gence judo öğretiliyor. Denizlili judocular arasında milli takım seviyesine gelen çok sayıda sporcu bulunurken bu sporcular Denizlimizi ve Denizli Belediyespor Kulübü’nü en iyi şekilde temsil etmektedir.

Yüzme

Denizli Belediyespor Kulübü yüzme branşında da faaliyetler düzenledi. Atatürk Yüzme Havuzu’nda yapılan çalışmalarda küçük yaş ve yetişkin bayanlar kategorisinde toplam 150 Denizliye yüzme öğretildi. Ayrıca başarılı öğrencilere ise geçen öğretim yılı sonunda ücretsiz yüzme kursu verildi. 1 ay süren çalışmalara Denizlili 150 minik başarılı öğrenci katıldı. Kısa dönemde 300 Denizliliye yüzme öğreten Denizli Belediyespor Kulübü önümüzdeki günlerde de bu branşta çalışmalarına hız verecek.

Engelliler Güreş

Kulübümüz Engelliler güreş branşında da faaliyet gösteriyor. Başarılı sporcu Onur Özcan Denizli Belediyespor’u her platformda başarıyla temsil ediyor.

Satranç

Yaklaşık 2.5 yıldır çalışmalarını Yıldıray Koca gözetiminde yapan Denizli Belediyespor satranççıları her geçen gün büyüyen bir kadro ile yoluna devam ediyor. Yaz aylarında açılan satranç okulu sayesinde bu güne kadar ilimizde 900’e yakın Denizlili miniğe satranç öğretildi. Maddi imkânları yetersiz olan sporculara ise kulübümüz gerekli desteği vererek 150 Denizlili gence lisans çıkarıldı. Şubat 2007’de ise başarılı karneleri olan öğrencilerin katıldığı ücretsiz satranç kursuna 150 Denizlili genç katıldı.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 3290
favori
like
share
rtyu Tarih: 05.07.2009 21:12
sağol