Dantel Anglez Kordonunun Yapımı ve Örnekler - Dantel Anglez Hakkında - Dantel Anlezi Kordonu Yapımı

Dantel anglez[COLOR="darkorange"] “İngiliz danteli” anlamında kullanılır. İlk olarak orta Avrupa’da yapılmaya başlanan dantel anglez iğne nakışı ve dantelin kombine edildiği bir elişi türüdür.

Daha önceleri fotoğraflarla dantel anglez kordonunun nasıl yapıldığını anlatmaya çalışmıştım. Fakat her zaman dediğim gibi elişleri görülerek daha kolay öğreniliyor. Bu yüzden dantel anglez kordonunun yapımını çok daha kolayca anlayabileceğiniz bu videoyu buldum. Dantel anglez kordonunun nasıl yapıldığını burada izleyebilirsiniz.Önce öğrenmek için kalın tığ ve iple denerseniz anlamanız daha kolay olur.

Dantel anglez kordonunu sırf dantel anglezde değil aynı zamanda şık ve dekoratif aynı zamanda sağlam olmasını istediğiniz herhangi biryerde kullanabilirsiniz. Örneğin çanta saplarında çok şık duruyor.

Dantel anglez tabiki sırf bu kordon tekniğinden oluşmuyor. Örülen uzun kordon desenin-şablonun üzerine dikilerek tutturulup aynı desenin oluşması sağlanıyor. Ve daha sonra iğneyle ipler karşı beri tuttuularak şekil veriliyor. Daha iyi anlayabilmeniz için alttaki dantel anglez bir bardak altlığın şema ve yapım aşamalarını inceleyebilirsiniz.

Dantel anglezle yapılmış değişik ebattaki örtü şeheserleri.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1826
favori
like
share