Acil Kolbastıcı Aranıyor - Devlet Kolbastıcı Arıyor - Devlet Hoptekçi Arıyor - Kolbastıcı Aranıyor


Devletten kolbastı ilanı

Son zamanların en popüler oyunlarından biri olan kolbastı için Devlet ilan verdi.

Halk Oyunları Federasyonu'nca açılan ve başvuru süresi Mayıs ayı sonunda bitecek olan, folklorik dans (kol bastı ve hoptek gibi) yarışmasına henüz başvuran olmadığı bildirildi.

Halk Oyunları Federasyonu'ndan alınan bilgiye göre, kökeninde geleneksel dans kalıplarını barındıran ve ayrıca oluşumunda bale, modern dans bulunan tiyatral gösterilerle yarışmaya katılınabileceği şartnamede belirtildi.

Kulüplerin yarışmaya, geleneksel düzenlemesiz ya da stilize düzenlemeli dalda katılmalarının gerektiği de yarışma şartnamesinde yer aldı.

Buna göre kulüplerin, Anadolu Ateşi ve benzeri çalışmalarla, Kolbastı, Hoptek gibi oyunlarla bu yarışmaya katılabilecekleri belirtildi. Açıklamada ayrıca bu yarışmaya katılmak isteyen kulüplerin, yukarıdaki şartları taşıması kaydıyla, Mayıs ayı sonuna kadar, Federasyona yazılı olarak başvuruda bulunmaları istendi.

Federasyon yetkilileri, sürekli televizyonda izledikleri Kolbastı ve Hoptek oynayanları, yarışma alanlarında da görmek istediklerini, ancak şu ana kadar Federasyona başvuran olmadığını ifade ettiler.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 533
favori
like
share
bykoler Tarih: 06.05.2012 15:59
hahahayshsyhayahshs acayip
giresunlu28 Tarih: 29.05.2009 15:02
Yavas yavas isin suyunu cikarmaya basladilar
anlasilamayan Tarih: 29.05.2009 14:43
Ben varım ya