Nazım Hikmet'in 46. ölüm yıldönümü nedeniyle 3 Haziran çarşamba günü Moskova'da yapılacak olan anma törenlerinin hazırlıkları devam ediyor. Bu yıl etkinliklerin organizasyonu yapan Moskova Türk Kadınlar Organizasyonu MTKO, sponsor şirketlere teşekkür etti. Etkinlikler, Moskova'da faaliyet gösteren Türk şirketlerinden Troy Group, Çalkan ve Hastur'un katkılarıyla yapılıyor.
MTKO'nın etkinliklerle ilgili açıklamasını bir kez daha hatırlatıyoruz:
Mavi Gözlü Dev’i anıyoruzÖlümünün 46. yılında büyük usta Nazım Hikmet'i ünlü şairlerimiz Sunay Akın ve Akgün Akova ile beraber aniyoruz. Moskova Türk Kadınlar Organizasyonu'nun düzenlediği anma töreni sabah saat10:00'da Novadeviçi Mezarlığında, "Moskova'da Nazım Manzaraları” adlı, Sunay Akın ve Akgün Akova'nın katılımcı olarak yer alacakları söyleşi ise aynı günün akşamı saat 19:00'da Yazarlar evinde.
Ünlü ozanımız Nazım Hikmet’i 3 Haziran’da sabah mezarı başında, akşam ise Yazarlar Evi’nde anıyoruz. Sabah saat 10:00’da mezarı başında yapılacak anma töreninde, Nazım Hikmet hakkında konuşmalara ve şairin şiirlerine yer verilecek. Akşam ise ünlü şairlerimiz Akgün Akova ve Sunay Akın’ın katılımıyla gerçekleşecek olan söyleşi ile Nazım severler bir araya gelecek. Kitap imzasına da yer verilecek olan akşamda ayrıca fotoğraf sanatçısı da olan Akgün Akova’nın “Nazım’ın memleketinden insan manzaraları” adlı fotoğrafları da slayt gösterisi ile sunulacak.
Yazarlar Evi küçük salonda yapılacak olan söyleşi ücretsiz olacak.
Anma Töreni:
Tarih: 3 Haziran 2009 Çarşamba
Saat: 10:00
Yer: Novodeviçi Mezarlığı
Adres: Novodevichy proyezd Dom: 1 Metro: Sportivnaya
Akgün Akova ve Sunay Akın’dan "Moskova'da Nazım Manzaraları” söyleşisi ve slayt gösterisi
Tarih: 3 Haziran 2009 Çarşamba
Saat: 19:00
Yer: Yazarlar Evi küçük salon
Adres: Bolşaya Nikitskaya Dom:53 Metro: Barikadnaya

Beğeniler: 3
Favoriler: 1
İzlenmeler: 275
favori
like
share