Habibe White Peace - Beyaz Barış 2009 - Habibe - White Peace - Beyaz Barış AlbümüHABİBE’ DEN TÜM DÜNYAYA BARIŞ ÇAĞRISI
Tüm Dünyaya barış çağrısında bulunan White Peace / Beyaz Barış, Median Müzik editörlüğünde, Balet Plak’dan çıktı.
HABİBE, White Peace / Beyaz Barış albümü ile insanlığa İslam dünyasının barış elini uzatıyor. 2 kutuplu bir dünyanın insanlık açısından kan ve ölüm demek olduğunun altını çizen HABİBE, insanlığın ortak doğrularda buluşabileceğini haykırıyor.
White Peace / Beyaz Barış isimli bu proje, yaklaşık 3 yıllık bir çalışmanın ürünü. 9 parçadan oluşan projedeki eserlerin sözleri HABİBE’ye, besteleri, arajmanları ve müzik yönetmenliği birçok önemli projede imzası bulunan besteci Taner DEMİRALP’ e ait. Albümde HABİBE’ye yaklaşık 60 kişilik orkestra ve 20 kişilik opera korosu eşlik etti. Yaklaşık 550 saatlik stüdyo ve 100 saatlik klip çalışması gerçekleştirildi. Etnik, senfonik, new age, techno gibi müzikal anlayışları bünyesinde barındıran White Peace / Beyaz Barış, evrensel dil olan müzikle, barış mesajını tüm dünyaya vermeyi amaçlayarak, İbranice dahil olmak üzere 6 farklı dilde hazırlandı.
Albüm için hazırlanan klip ile savaşların, kan ve terörün açtığı tahribata dikkati çeken HABİBE; ‘Bu, benim gibi düşünen insanların, İslam dünyasının dünyaya bir şekilde sesini duyurma çabasıdır. İnsanlık, kan ve savaştan büyük zararlar görmüştür. İsmi huzur ve selametten gelen İslam’ın, dünya tarafından lanse edildiği gibi savaş ve terör dini olmadığını, ifade edilenin aksine barışçı ve birleştirici bir din olduğunu insanlık için tüm dünyaya vurgulamak gerekmektedir. ’ diyor.
HABİBE, proje ile ilgili düşüncelerini de şu sözlerle dile getirdi:‘ Bu albüm, insanlığın ortak yitiği olan barış ve onun getireceği huzurun aslında insanlık için bir ütopya olmadığını dile getirerek, insanlığın varoluşundan bu yana bir bulaşıcı hastalık gibi yayılan savaş hakkında insanlığı yeniden düşünmeye davet etmektedir. Bu albüm, dünyanın evrensel dili olan müzikle, semaya bırakılmış bir beyaz barış güvercinidir ve içindeki mesajlarla dinlerin karşı karşıya değil, yan yana durmasını, dinler savaşını değil, dinler barışını önermektedir.’

[url]http://www.main-board.com/album-kapaklari/215349-habibe-white-peace-beyaz-baris-2009-a.html[/url]

[url]http://www.main-board.com/kim-kimdir/225120-habibe.html#post3504175[/url]

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 825
favori
like
share