Kitaplığınızı Renklendirin - Kitaplık Yapımı

Kitaplarınızı, minik biblolarınızı ve en sevdiğiniz eşyaları sergilemek için hoş bir alan yaratın. Kitaplığınızın arka panelinin iç kısmını boyayarak odanıza farklı bir renk dokusu katabilirsiniz.1. ADIM
Kitaplığın arka panelini çıkarın. Bazı üniteler, kaydırmalı ray sistemine sahiptir; diğer tipler ise birkaç vidanın çıkarılmasını gerektirebilir. Eğer kitaplığınızın rafları gömmeyse ya da arka paneli çıkarılamıyorsa boyama yapmayacağınız alanları maskeleme bandı ile kaplayarak, boyayacağınız alanlarda daha rahat çalışabilirsiniz.

2. ADIM
Panelin tozunu alın ve nemli bir süngerle silip kurumaya bırakın. Çıkardığınız paneli, mümkünse evin dışında bir yere serdiğiniz gazete üzerine koyun. Rulo fırça kullanarak su bazlı koruyucu astar boyasını uygulayın ve boyanın üzerinde yazan talimatlara göre kurutun. Temiz ve kuru bir rulo fırça ile seçtiğiniz renkte ince bir kat lateks boya sürün. Uygulamalar arasında katların kurumasını bekleyerek iki kez daha boya atın.

3. ADIM
Yüzeyin yapışkanlığı gittiğinde (birkaç saat ya da bir gece bekleyin) arka paneli raylarına oturturarak yerine kaydırabilir ya da vidalayabilirsiniz. Eğer maskeleme yöntemini kullandıysanız, bantları soyun, bunu yaparken lateks boyayı kaldırmamaya dikkat edin. Son olarak hazır hale gelen kitaplığınızı sevdiğiniz eşyalarla doldurun.

Not: Bu iş için ihtiyacınız olan; su bazlı koruyucu astar boya, biber yeşili lateks saten boya ve kitaplık. Boyaları yapı marketlerden temin edebilirsiniz, benzer kitaplığı ise yapı marketlerden bulabilirsiniz.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 307
favori
like
share