Erkan Aktaş - Erkan Aktaş Kimdir - Erkan Aktaş Biyografisi

Erkan Aktaş, (d. 1966) Şair ve hekim.

Liseyi AFS bursuyla gittiği ABD'de bitirdi. Türkiye'ye dönüşünde İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'ne girdi. Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasını Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde yaptı.
1980'lerden beri şiir yazan Erkan Aktaş'ın ilk şiirleri 1990'lı yıllarda çeşitli dergilerde yayınlandı. 1999'da "Giriş katı" ve 2001'de "Yağ ya da mur" adlı şiir kitapları İthaki Yayınları tarafından yayımlandı. Şiirlerinde nihilist esintilerin yanında sözcüklerin eyleştiği sarkastik anlatım da göze çarpmakta. Hepimizin pek ciddiye alıp bocaladığı hayat deneyimini "yaşam: sonsuz bir uykunun, ışıltılı minik rüyası" olarak yorumlamakta.

Uzak doğudan Afrika'ya dek uzanan coğrafyada çektiği fotoğrafları "Katmandu'dan Delhi'ye fotoğrafik bir yolculuk" adlı dia sununları aracılığıyla paylaştı. Ayrıca çeşitli karma sergilere katıldı. Fotoğrafın, üzerinde tepindiğimiz dünyayı gezerken daha detaylı dolaşmak, daha iyi anlamak ve içselleştirmek için bir bahane olduğunu düşünen Erkan Aktaş, tüm sanat uğraşlarını aynı ağacın farklı sezgisel dalları olarak görmekte.


Kitapları

1999 Nelere Gebesiniz?
1999 Giriş katı
2001 Yağ ya da mur


Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1030
favori
like
share