HARİKALAR DİYARI PARKI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Parkantep Harikalar Diyarı'nın açılışını yaptı. Açılış için Parkantep Harikalar Diyarı'na gelen Başbakan Erdoğan ve beraberindeki heyeti Gaziantep AK Parti Milletvekilleri ile Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey ve protokol üyeleri karşıladı. Halkın sevgi gösterileriyle karşılanan Başbakan Erdoğan beraberindeki heyetle parkın kurdelesini kesti.
Başbakan Erdoğan, Parkantep Harikalar Diyarı'nın Gaziantep'e ve bölgeye hayırlı olmasını diledi. Harikalar diyarının açılışında bir arada olduklarını anlatan Erdoğan, şöyle konuştu: "Buranın yapımında emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanına, meclis üyelerine ve bütün mimar mühendis ve işçilere teşekkür ediyorum. Artık Gaziantepli ve çevre illerden gelecek yavrularımız anne ve babalarıyla burada eğlenme fırsatı bulacak. Gerek burası gerek çevre illerden gelerek burada eğlenme fırsatı bulanlar için
çok güzel bir mekan. Bu parkın memleketimize hayırlı olmasını diliyorum."
HEDEF BİR MİLYON TURİSTİN GELMESİ
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey de kısa bir zamanda özverili çalışmalarla Parkantep Harikalar Diyarı'nın kente kazandırıldığını ifade ederek, "Sayın başbakanım buranın tamamı Büyükşehir Belediyemize ait 11 büyük eğlence grubunda oluşmaktadır" dedi. Buranın tamamının Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin malı olduğunu anlatan Güzelbey, şunları söyledi: "Bu park sayesinde her yıl yüzbinlerce yerli ve yabancı turist buraya gelecektir. Hedefimiz bir yılda 1 milyon turistin gelmesidir.
İnşallah bu park ve bunun dışındaki turistik yerler sayesinde Gaziantep turizm pastasından hak ettiği payı alacaktır."
Başbakan Erdoğan daha sonra kurdeleyi keserek parkı hizmete açtı. Parkın açılışını bekleyen yüzlerce kişi oyun gruplarında eğlendi.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 4551
favori
like
share