Çizgideki Işık Sergisi - Çizgideki Işık
Gülay Semercioğlu'nun 'Çizgideki Işık' Sergisi Pi Artworks'de! ...

Tarih : 2 Haziran - 18 Temmuz 2009
Yer : Pi Artworks
Şehir : İstanbul Avrupa

Gülay Semercioğlu 2 Haziran – 18 Temmuz 2009 tarihleri arasinda Çizgideki Işık sergisi ile Pi Artworks’ de.
1998 senesinde Mimar Sinan Üniversitesi’nde Yüksek Lisansını tamamlayan Semercioğlu, 2008-09 sezonunda Pi Artworks ve Zurih’ ten Galerie Kashya Hildebrand tarafından Contemporary İstanbul, Art Asia Miami, ArtParis, Abu Dhabi09, Art Dubai09, Art HongKong09 ve haziran ayinda Scope Basel olmak uzere Orta Dogu, Amerika ve Avrupa Uluslararası fuarlarinda sergilenerek, önemli uluslararası koleksiyonlara girmiştir. Semercioğlu’ nun önümüzdeki sezon Zurih, Berlin ve Köln şehirlerinde sergileri olacaktır.
2006 senesinde Kinetik Çizgi serisi ile izlediğimiz Semercioğlu’ nun, Çizgideki Işık adlı sergisinde, referanslarını doğadan alan resimler yer alıyor. Formlar küçük bir organizmadan yola çıkarak elde edilen yalın kurgulardan yapraklar, dağlar,denizlere varan geniş coğrafi organik oluşumlara kadar uzanıyor. Semercioğlu Çizgideki Işık serisine ait söyleminide şöyle dile getiriyor: Akışkan ve eğrisel formları kullandığım, hatları oldukça yumuşattığım bu resimlerim günümüz mimarisindeki Biyomorfik akımla oldukça yakın ilişki kuruyorlar. Kullandığım malzemenin doğasına aykırı organik/yumuşak bir form bulma çabası, resimlerimin metalik etkisi ve soğuk yüzeyleri, geleneksel ve moderni, elişi ve endüstriyeli, dişil ve eril gibi söylemleri karşı karşıya getiriyor ve bu söylemler arasındaki gerilimi gözle görünür kılmaya çalışıyor.

Çizgideki Işık Pi Artworks Tophane Galeri1 ve 2’ de 18 Temmuz tarihine kadar izlenebilir. İstanbul Modern’ e yürüme mesafesinde olan Pi Artworks yeni galerileri, Tophane-i Amire’ den İstiklal Caddesi’ ne bağlanan ana cadde üzerinde bulunuyor. Galeri Pazar hariç her gün 10:30 – 19:30 saatleri arasında gezilebilir.

Yer: Pi Artworks
Tarihler: 02.06.2009-18.07.2009
Telefon: 0212.293.71.03
Adres: Boğazkesen Cad. No:76 Tophane / Beyoğlu

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 227
favori
like
share