Trabzonlular Derneği Belçika
Belçika Trabzonlular Derneği geleneksel Festivali buyıl Charleroı da salonda gerçekleştirdi.. Salonu dolduran Karadenizli ve ülkemizin diğer vatandaşları coşkulu bir gece yaşadı...Belçika Trabzonlular Derneği tarafından geleneksel hale getirilen ´ Trabzon Kültür ve Sanat Festivali´nin açılış konuşmasını yapan Başkan Adnan Demir;´ Bu etkinlik ile amacımız, kültürümüzü yaşatmak, insanlarımızı buluşturmak, çevremiz ile uyumu geliştirmektir´ diyerek, festivale katılanlara teşekkür etti.BELÇİKA Trabzonlular Derneği tarafından geleneksel hale getirilen ´ Kültür ve Sanat Festivali´ bu yıl Charleroi kentinde düzenlendi.
Brüksel Hükümeti devlet Bakanı Emir Kır, Trabzon Belediye Başkan Vakili Mustafa Beyazlı, Trabzon Karadenizspor Kulübü Başkanı Fikret Yavuz, Dernek Başkanı Adnan Demir ile yönetici ve üyelerin yanı sıra vatandaşların hazır bulunduğu festivalin gelecek yıl açık havada düzenlenmesi kararlaştırıldı.

Charleroi bölgesinin siyasileride Festivale ilgileri yoğun oldu. Gecede hazir bulunan : Paul Magnette(Federal Enerji Bakanı), Hugue Bayet(Farciennes Belediye Başkanı), Attilla Demir(Farciennes Spor Encumeni), Latifa Gahouchi(Charleroı Belediyesi Eğitim Encümeni), Alain Lelubre(Sosyalist Parti Gurup Başkanı ve Meclis Üyesi), Serdar Kılık ve Mahmut Doğru(Charleroi Meclis Üyeleri.)


Başkan Adnan Demir;´ Bu etkinlik ile amacımız, kültürümüzü yaşatmak, insanlarımızı buluşturmak, çevremiz ile uyumu geliştirmektir. Bu etkinlik sadece Trabzonluları değil, aynı zamanda Karadeniz bölgesinde yaşayanları ve tüm bölge insanlarımızı da hedeflemektedir. Birlik ve beraberliğimizin sergilendiği bu günlerde kültürel değerlerimizin yeni nesillere aktarılması da çok önemlidir´ dedi.
Konukların da selamlama konuşmalarını takiben, gece horon ve kolbastı oyunları ile geç saatlere kadar sürdü. Gecede sahne alan genç sanatçılar Coşkun Aslan ile Ali Öztoprak ise söylediği türkülerle ile geceye katılanlara coşkulu anlar yaşattı.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 694
favori
like
share