Tarihi: 01- 29 Haziran 2009
Serginin yapıldığı yer: Mimarlar Odası istanbul şubesi- Yıldız Sarayı Dış Karakol Binası Barbaros Bulvarı Beşiktaş - İstanbul
Tel: 0 212 227 69 11 [email]mimarist@mimarist.org[/email]

Sevda Balkan- Özgeçmiş: İstanbul doğumlu. 1994 yılında Mimar Sinan Üniversitesi, İç mimarlık Bölümünden mezun oldu. Çeşitli mimarlık bürolarında proje koordinatörü ve iç mimar olarak çalıştı. 2005 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünde Öğretim Görevlisi olarak göreve başladı. Halen Tasarımcı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

“…KAPILAR ve izleri…” sergisinde 2003 yılında fotoğraflarını çekerek, mimari üslupla gerçek dokularına uygun olarak ( toz pastel, kuruboya ve flomaster ile ) çizdiği; Kuzguncuk, Sultanahmet, Kumkapı, Kapadokya, Kula, Ayvalık ) bölgelerine ait 35 adet resmi sergilemektedir. Günümüz kent dokusu içinde giderek yıpranmaya, yok olmaya başlayan kapıları, gerçek fotoğrafları ve kurgulanmış hikayeleri ile günümüze taşımaya çalıştığı bu sergide, bu hikayelerle bizi hep özlediğimiz geçmiş zamanlara götürmeye çalışmış ve sözü Kapıların içinde yaşanan öykülere bırakmıştır.
…Bizim zamanımızda diye başlardı bütün güzel hikayeler….iyilikler, güzellikler,dostluklar eskimiş modası geçmiş bir şarkı gibi asılı kalırdı geçmiş zamanlarda…Kapıların hepsi kapalı, hepsi üzgün, hepsi ruhsuzdu, sıkışıp kalmıştı zamanların arasında…Yıkılmış bir evin son kalan parçasını toplarken, içinde kalan hikayeleri yutkunurdu acıyla…..Bizim zamanımızda diye başlardı bütün güzel hikayeler, sonunu yanlızca kapılar bilirdi…”

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 626
favori
like
share