Trabzon Limanı

Alport - Trabzon Limanının Avantajları

Trabzon, dünyanın büyük denizlerle bağlantısı bulunan en büyük iç denizi olan Karadeniz'in kıyısında kurulmuş olup, İran Transit Yolu'nun başlangıcında stratejik bir noktada yer almaktadır.


Trabzon Limanı, açık denizlere kapalı İran, Irak, Azerbeycan, Ermenistan, Türkmenistan, Özbekistan gibi eski İpek Yolu üzerinde yer alana bölge ülkelerinin, Avrupa ve dünya pazarlarına bağlanmasında kilit rol oynamaktadır.

Trabzon limanı, başta İran olmak üzere bölge ülkelerini en kısa yoldan dünya pazarlarına taşımaktadır. Liman, bölge ülkelerinin dünya pazarlarına açılmasında mevcut güzergahlara oranla daha az yol katedilmesini sağlamaktadır. Böylece hem zamandan hem de maliyetten tasarruf edilmektedir.

Türkiye, İpek Yolu güzergahı üzerindeki ülkeler arasında en büyük karayolu taşıma filosuna sahiptir. Bu filo sayesinde Trabzon Limanı'na gelen yükler, bölge ülkelerine karayolu ile taşınmaktadır. Bölge ülkeleriyle demiryolu ve havayolu bağlantıları da bulunan Limanda, müşterilere her türlü ulaşım hizmeti sunulmaktadır.

Makine, ekipman, altyapı, bilgi sistemleri ve insan kaynaklarına dönük yatırımlarıyla hizmet kalitesini sürekli yükselten Trabzon Limanı, müşterilerine kaliteli ve hızlı bir liman hizmeti sunmaktadır.

Köklü bir geçmişi paylaşan Türkiye ve bölge ülkeleri yüzyıllar boyunca süren dostluklarını ve ticari ilişkilerini, yaptıkları yeni işbirliktelikleriyle geleceğe taşımaktadır. Türkiye ile bölge ülkeleri arasında kurulan dostluk, kültür ve ticaret köprüsünün bir ayağını oluşturan Trabzon Limanı, tarihi İpek Yolu'nun yeniden canlanmasına ve ekonomik işbirliğinin gelişmesine katkıda bulunmaktadır.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1451
favori
like
share