Real'de İkinci Perez Dönemi Başlıyor

İspanya'nın Real Madrid kulübünde Florentino Perez, yeniden başkan oldu. 2000-2006 sezonları arasında Real Madrid'de başkanlık yapan ve istifa ederek kulüpten ayrılan Perez, yönetimdeki polemikler ve başarısız geçen bir 2008-2009 sezonundan sonra tekrardan başkan olarak göreve getirildi.

Real Madrid’de başkanlık seçimleri için adayların katılım başvurusu 31 mayıs pazar akşamı dolarken, rakipsiz, tek aday olan Perez, doğrudan yönetim kurulu kararıyla kulüp başkanı olarak atandı.

"Hedefim, Real Madrid'e heyecanı ve hayalleri geri getirmek" diyen Perez, İspanyol basınından büyük destek alırken, "Beyaz Obama" şeklinde başlıklar bile atıldı. Perez, bugün Santiago Bernabeu Stadı'nda yaptığı konuşmada ilk olarak Jorge Valdano'yu spor direktörü olarak atadı. Gelecek 4 yıl boyunca Real Madrid'in başkanı olacak Perez, "İstikrar ve düşleri en kısa zamanda tekrardan elde etmeliyiz ve Real Madrid'in 21. yüzyılın en iyi kulübü olmasını tekrardan sağlamalıyız. İmajımız bizim hazinemiz" dedi.

Bu arada, İspanyol basını Perez'in, Real Madrid'in yeni teknik direktörü olarak 2004 yılından bu yana Villarreal'in başında olan Şilili Manuel Pellegrini ile anlaştığı yazdı. 55 yaşındaki Pellegrini'nin yarın resmen basına tanıtılması ve 2 yıllık sözleşmeye imza atması bekleniyor.

Geçmiş başkanlık döneminde Figo, Zidane, Ronaldo, Owen, Beckham gibi oyuncuları transfer etmesiyle tanınan Perez'in yeni dönem için Kaka (AC Milan), Cristiano Ronaldo (Manchester United), Xabi Alonso (Liverpool), Villa ve Silva'yı (Valencia) Real Madrid'e getirmeye çalışacağı belirtiliyor.

Kaynak

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 319
favori
like
share
Asi Çaykaralı61 Tarih: 10.06.2009 23:31
bu adam şimdiden dünya borsalarini kavurmaya baslar iyi futbolcular daha çok alacak o da bir kesin
By_ultrAslan Tarih: 03.06.2009 20:10
Bakalım Perez yeniden "Galaktikus"u ortaya çıkarabilecek mi ?
Bugün Kaka'yı aldıklarını okudum 100 Milyon Euro :10:
Haydi Tarih: 03.06.2009 19:01
[COLOR="PaleGreen"]bakalım, Real Madridin yıldızı sönmek üzere tekrar parlatabilecek mi?

Daima Barcelona