Beşiktaş'ı Turkcell Süper Lig'de ve Fortis Türkiye Kupası'nda şampiyonluğa ulaştıran Mustafa Denizli, devam etmek istemiyor.

Yıldırım Demirören, devam etmesi için görüştüğü Denizli'den '4 aydır uykum yok. Artık yoruldum' demesiyle şok oldu. Tecrübeli teknik adamı ikna etmek için çok uğraşan Başkan, 'Hocam biraz dinlen, kafanı toparla. Seni bırakacağımızı aklından geçirme' dedi.

Demirören, 19 yıl aradan sonra siyah-beyazlılara çifte kupa mutluluğu yaşatan Mustafa Denizli'yle sözleşmesini uzatmak için yaptığı görüşmede duyduğu sözler karşısında şoke oldu.

Başkan, dün 13.30'da Anadolu Hisarı'ndaki evinde tecrübeli hocayı ağırladı.. Yöneticilerden Kenan Öner, Ertunç Soğancıoğlu ve Mario Berk'in de bulunduğu buluşmada Demirören, Denizli'ye “Önümüzdeki sezon nasıl bir takım kuracağız? Hangi şartlarda sözleşmeyi uzatacağız” konuşması yapmaya hazırlanırken şampiyon hoca, herkesi şoke eden açıklamasını yaptı: “Kusura bakmayın, ben ayrılmaya karar verdim..” Denizli'nin sebepleri ise şunlardı:

“Bu iş artık yapılacak iş değil. Türkiye'nin futbol ortamı ortada. Beşiktaş camiası beni kabul etti ama sıkıntılarım da oldu. Bazı yönetcilerin benim tarzımdan rahatsız olduklarını da duydum. Kendi kendime bir değerlendirme yaptım. Zaten sizinle yaptığım anlaşma 8 aylık bir süreyi kapsıyordu. Bu sürede alınabilecek bütün kupaları da aldık, kendimi görevimi başarıyla tamamlamış olarak addediyorum. Ama inanın çok yoruldum. Son 4 aydır gözüme uyku girmedi, özel hayatım bile bozuldu. Bana anlayış göstermenizi bekliyorum..”
Demirören duydukları karşısında dağıldı:

“Aman hocam! 6 yıl sonra ilk defa şampiyonluk sevinci yaşadım. Bana bunu çok görme. En zor bölümü beraberce aştık. Bundan sonra Avrupa'da da başarılar kazanan bir takım yaratacağız. Yani görevin henüz bitmedi. Ayrılmayı aklından bile geçirme.”

Tecrübeli hoca yaklaşık 1 hafta düşündükten sonra son kararını bildirecek.
ALINTIDIR...

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 300
favori
like
share
sevil1903 Tarih: 02.06.2009 19:06
Kolpa Basın İşler biraz iyi gitti ya Hemen Bu havayı bozmaya çalışrlar..inanmıorum...
HaSaN Tarih: 02.06.2009 10:50
Umarım ÖyLedir Ama Gitmek İsteyenide Zorla Tutamazsın..

Bu Bir Başarı SağLamaz.

Şu Zamanda Teknik Trektörün Değişmesi Hiç Mantığa Sığacak Birşey Değil. Takımı Çözmüşken TakımLa BeLLi Bir Hava Atmosver yakaLamı$ken çok yanlış..

Önümüzde Daha Şampiyonlar Ligi var..

Yeni Gelecek adam Takıma Adapte Olana Kadar..

Dediğin Gibi Umarım asparagas bir haberdir...
Sassy Tarih: 02.06.2009 10:47
Sende saol Hasan....

Ama haberi yayınlarken çok üzüldüm inşlh asparagas bir haberdir.......
HaSaN Tarih: 02.06.2009 10:38
Haber için SaoL GüL