Sol Gabetta 2009 - Dmitri Shostakovich 2009 - Dmitri Shostakovich 2009 Yeni Albüm

SANATÇI ADI: Dmitri Shostakovich

ALBÜM ADI: Sol Gabetta

ALBÜM YILI: 2009


COVER:
ALBÜMDEKİ PARÇALAR:

1. Cello Concerto No. 2 in G major, Op. 126
2. Largo
3. Allegretto
4. Allegretto
5. Sonata for Violoncello and Piano in D minor, Op. 40
6. Allegro non troppo
7. Allegro
8. Largo
9. Allegro
Albümle İlgili Diğer Bilgiler
[COLOR="coral"]Gabetta, Sol - Dmitri Shostakovich
Cello Concerto No.2 Sonara for Cello and Piano
Tüm dünyanın hayran olduğu Arjantinli çellist Sol Gabetta, 16 Haziran’da ülkemizde vereceği konser öncesinde “Dmitri Shostakovich - Cello Concerto No.2 Sonara for Cello and Piano” albümü ile karşımızda!

Parmaklarının ucundaki repertuar; Antonio Vivaldi’den Robert Schumann’a, Bernd Alois Zimmermann’a uzanıyor. Sol Gabetta, 2002 yılında 21 yaşındaken Davos’daki Uluslar arası Müzik Festivali’nde ödül alan sanatçıların çaldığı bir törende Shostakovich’nin Piano Trio no. 2’yi çaldı. Ardından 2004 yılında “Crédit Suisse Genç Sanatçı” ödülünü kazandı ve kariyeri için önemli bir adım atmış oldu. Ve aynı yıl Lucerna Festivali’nde, Valery Gergiev’nin yönetimindeki Viyana Filarmoni Orkestrası eşliğinde Dmitri Shostakovich’nin 2. Çello Konçertosunu çaldı.

Sanatçı, Sony Music etiketiyle yayınlanan 3. CD’sinde bu konçertonun yanı sıra Shostakovich’nin Çello Sonat op. 40’ı da çalıyor. Albümde genç sanatçıya Münih Flarmoni Orkestrası ve Marc Albrecht eşlik ediyor. Ayrıca Romanyalı piyanist Mihaela Ursuleasa da albümde adı geçen müzisyenlerden.


MAIN-BOARD FARKI FARK EDENLERİN DİYARI

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 402
favori
like
share