Shahir Naga - Shahir Naga Kimdir - Shahir Naga Hakkında - Shahir Naga Biyografi - Shahir Naga Resimleri - Trabzonsporlu Shahir Naga
Tekke'nin golü TS'li yaptı
Shahir Naga 2005 yılında geldiği İstanbul'da izlediği Fenerbahçe-Trabzonspor maçında Fatih Tekke'nin attığı kafa gölünden etkilenerek, Trabzonspor taraftarı oldu.
Hint Okyanusu'nda yer alan küçük bir ada ülkesi olan Mauritius'da doğup büyüyen Shahir Naga, 2005 yılında geldiği İstanbul'da izlediği Fenerbahçe-Trabzonspor maçında Fatih Tekke'nin attığı kafa gölünden etkilenerek, Trabzonspor taraftarı oldu.

Türkiye'de özel bir kolejde 7 ay İngilizce öğretmenliği yaptıktan sonra Avustralya'ya dönen Shahir, 22 saatlik uçak yolculuğunun ardından İstanbul'a, daha sonra da yine uçak ile Trabzon'a gelerek geçen hafta Hüseyin Avni Aker Stadı'nda oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçını izledi.

Fransızca, İngilizce, Hintçe ve Türkçe bilen Shahir Naga, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'ye daha önce birkaç kez geldiğini belirterek, ''İlk olarak tatil için geldim. Daha sonra özel bir kolejde 7 ay İngilizce öğretmenliği yaptım. Çevremde herkes Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarıydı'' dedi.

Bir gün Fenerbahçe taraftarı arkadaşıyla Fenarbahçe-Trabzonspor maçını televizyondan izlemek için kahvehaneye gittiklerini anlatan Shahir Naga, ''2005 yılında Cem Papila'nın yönettiği Fenerbahçe-Trabzonspor maçıydı. O maçta Trabzonspor'u izledim ve sonrasında Trabzonsporlu oldum. Fatih Tekke'nin attığı kafa golü bende büyük etki yaptı. O golün Trabzonspor taraftarı olmamda büyük etkisi var'' dedi.

İstanbul'da Fenerbahçe-Trabzonspor maçını stattan izlemeye gittiğini de kaydeden Shahir Naga, şöyle devam etti:
''Arkadaşlarım bana Fenerbahçe taraftarının içinde maçı izle, diğer bölüm tehlikeli olabilir demişlerdi. Ancak ben Trabzonspor taraftarının bulunduğu yerde maçı izledim. Bundan büyük keyif aldım ve Trabzonspor'u destekledim. Maç sonunda da gece olduğu için eve dönerken bir süre kaybolmuştum.''

Avustralya'nın Melbourne kentinde yaşadığını ve Trabzonspor'un maçlarını internetten hiç kaçırmadığını kaydeden Shahir Naga, şöyle devam etti:
''Trabzonspor'un Trabzon'da da maçını izlemek istiyordum. Hüseyin Avni Aker Stadı'ndaki atmosferi ve takımı gözle görmek istiyordum. Avustralya'dan Kore'ye, oradan da yine uçakla İstanbul'a 22 saatlik bir yolculuğun ardından geldim. Daha sonrada uçakla Trabzon'a ulaştım. Trabzonspor'un maçını izlemek büyük bir keyifti. Stadın büyük bir atmosferi var.''
KEMENÇEYİ ÇOK SEVİYORUM
Avustralya'da DJ'lik yapan Shahir Naga, ''Karadeniz bölgesini çok seviyorum. Uzungöl, Ayasofya, Sümela Manastırı gibi turistik yerleri de gezdim. Karadeniz'e özgü müzikler dinlemeyi çok seviyorum. Davut Güloğlu, Volkan Konak gibi sanatçıları çok dinliyorum. Avustralya'daki evimde kemençe var. Odam Trabzonspor ürünleriyle dolu'' dedi.
Shahir Naga, Fatih Tekke ve Gökdeniz Karadeniz gibi oyuncuların unutulamayacağını, mevcut takımdan da İbrahima Yattara ve Selçuk'u beğendiğini belirtti.

Naga, Fenebarbahçe yenilgisine karşın Trabzonspor'un üçüncü olarak ligi bitirmesinin bir başarı olduğunu ve gelecek yıl Trabzonspor'un şampiyon olacağına inandığını söyledi.
TS CLUP'TEN BİN 500 LİRALIK ALIŞ VERİŞ
Naga ile Trabzon'a maç izlemeye gelen ve İstanbul'da TS Clup Mağazası işleten Hüseyin Avni Kazancı, Shahir Nata ile tanışmasını söyle anlattı:
''Mağazaya gelerek bin 500 liralık bir alış veriş yaptı. Ancak alış veriş yaptığı kredi kartını mağazada unuttu. Daha sonra kart için geri döndüğünde tanıştık. Kendisi iyi bir Trabzonsporlu.''

Kazancı, Avustralya'dan İstanbul'a gelişinde Naga'nın tekrar mağazaya uğradığını belirterek, ''Bilet istiyordu. Bulamayacağı endişesi vardı. Ama ben ona kendi kombine kartlarımdan birini verdim. Benim de niyetim vardı ve beraberce maça geldik'' diye konuştu.
MAURİTİUS NEREDEDİR?
Mauritius Cumhuriyeti (Republic of Mauritius), Hint Okyanusu'nda yer alan bir ada ülkesidir. Madagaskar'ın 900 kilometre doğusunda, Hindistan'ın ise 3 bin 943 kilometre güneybatısındadır. Yüzölçümü 2 bin 40 kilometrekaredir. 2005 yılında nüfusu 1 milyon 230 bin civarında olan Mauritius'un başkenti Port Louis'dir. Ülkenin resmi dili İngilizcedir.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 388
favori
like
share