Çocuklarda Saç Bakımı - Çocuklarda Saç Bakımı Nedir - Çocuklarda Saç Bakımı Nasıl Olmalı

Özellikle yeni yürüyenler için her şampuan ve saç tarama bir savaş demektir. Eğer yeterince cesursanız saçlarını kestirebilirsiniz.

"Kızım başında saçlar ile doğmuştu ve bunlar giderek düzensizleşmeye başladı. Artık idare etmesi zor bir hal aldı."

Fazla saçı olmayan 9 aylık bir bebeğe annelik yapmak rahattır. Fakat düzensiz, uzun saçlı bir bebekle uğraşmak herkesi çıldırtabilir.İşler düzelmeden evvel iyice kötüye gider. Özellikle yeni yürüyenler için her şampuan ve saç tarama bir savaş demektir. Eğer yeterince cesursanız saçlarını kestirebilirsiniz. Aşağıdaki ipuçlarına uyarak işleri biraz daha kolay bir hale sokabilirsiniz :

Yıkamadan önce saçları açın , çünkü yıkadıktan sonra daha çok karışabilir.
Eğer bebeğiniz izin veriyorsa şampuan sonrası özel bebek saç kremlerini kullanın. Eğer daha fazla banyoda oturmak istemiyorsa , kremli şampuan kullanın. Böylece taramak daha kolay olacaktır.
Geniş dişli tarakları ve uçları plastik kaplı fırçaları tercih edin. İnce dişli taraklar saçların kırılıp kopmasına yol açar.

Saçları bir elinizle açmaya çalışırken diğer elinizle de saç diplerini tutun ki siz çekince çocuğunuzun canı yanmasın.
Saç kurutma makinası kullanacaksanız , fazla sıcağa ayarlamayın. Zira çocuğun narin saçlarına zarar verebilirsiniz.

Bebeğin saçına kurdele takmayın ve atkuyruğu yapmayın. Çünkü bu bölgesel kelliklere neden olabilir. Eğer atkuyruğu yapacaksanız fazla sıkmayın ve özel kurdeleler kullanın.

İki aylık aralarla bu işte uzman bir salonda bebeğin saçlarını düzelttirin.
Saç bakımlarını bebeğin yorgun , aç veya sıkıntılı zamanları dışında bir zamanda yapın.

İşi eğlenceli bir hale getirmek için önceden farklı oyuncaklar verin. Ya da saç tarama işini aynanın önünde yapın , böylece sizi seyredip yaptığınızın sonuçlarını görebilsin.


Dr. Sıtkı Evrenkaya

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1879
favori
like
share
asliuzun Tarih: 13.04.2011 18:34
Ben çocuğum için çok şampuan denedim ana mennun kalmadım sonra bir arkadaşım çocuğuna Çocuklar İçin Damla Sakızlı Şampuan diye bir ürün kullanıyormuş çocuğu çok rahat etmiş saçları hem güçlenmiş hemde sağlıklı olmuş ondan duydum denedim bende çok memnun kaldım bir çok markanın var heryerede bulabilirsiniz tavsiye edebilirim