[FONT="Arial Narrow"]

İşte hem çevre kirliliğini, hem fazla kiloları azaltacak müthiş yöntem... Ne kibrit kutusu kadar peynirle, ne kalori sayımı ile, ne özel egzersizler ve ne pahalı inceltici kremlerle uğraşacaksınız. Tek yapmanız gereken otomobili bırakıp, toplu taşıma araçlarına binmek.
ABD'de yapılan bir araştırmada, kilo vermek isteyenlerin toplu taşıma araçlarını kullanmalarının faydası olabileceği ortaya çıktı. İşte hem çevre kirliliğini hem de fazla kiloları azaltacak müthiş yöntem. Ne kibrit kutusu kadar peynir, ne kalori sayımı, ne özel egzersizler, ne pahalı inceltici kremler...

Kanada'daki British Columbia Üniversitesi'nin ABD'nin Atlanta kentinde yaptığı araştırmada, toplu taşıma araçlarını kullananların, otomobille işe gidenlerden daha zinde olabileceği ve spor salonuna gitmelerine gerek kalmayabileceği görüldü.

Journal of Public Health Policy dergisinde yayımlanan araştırmaya göre, toplu taşıma araçlarını kullananlar, Kanada Kalp ve Felç Vakfı'nın haftada beş gün 30'ar dakika makul fiziksel aktivite tavsiyesine uygun davranmış oluyor.

4156 kişiyi inceleyen araştırmacılar, ulaşımda otomobil kullananların tavsiye edilen fiziksel faaliyet seviyesinin altında kaldığını gördü.
Araştırmacılar, toplu taşıma araçlarının özendirilmesinin gerekliliğinin altını çizdi

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 360
favori
like
share