Dügün giris müzigi - Taki Merasimi Müzigi - Ilk dans - Düğünde çalınacak müzikler - Dügün Müziklerini Seçerken Nelere Dikkat EdilmeliAçilis Dansinizla Farki Yasayin.

Mekanda yapacaginiz dügün için özel bir cd veya kaset hazirlatabilir yada bir dj bu isle ugrasan müzik ekibi ile anlasabilirsiniz. Havuz başı , açık hava dügünlerinde keman triosu davetlilere hos vakit geçirtecektir.

Dügünlerde orkestra yerini djlere birakmis durumda dj ler tercih ediliyor. Bu kosullarda dj hizmeti saglayan firmalarda gün geçtikçe sayisi artiyor. Bu firmalar dügün öncesi gelin ve damatla bir araya geliyor, dügün boyunca salona giris müzigi, ilk dans , taki merasimi, insanimizin unutulmaz danslarindan halay müzigi, oyun havasi , pasta kesimi gibi bölümlerde hangi müziklerin çalinmasi istendigini beraberce ortak bir noktada belirliyorlar. Bazi müzik firmalari gelin ve damat için beste bile yapabiliyorlar.

Dügün giris müzigi : Günümüzden önce dügünlerde çalinan, tarihe karismis tek bir müzik vardi Dügün marsi hepimiz biliriz. Artik bunun yerine Film ve dizi müzikleri tercih ediliyor. asmali konak ve ali yenin jenerik müzikleri ön planda. Giris Müziklerine Örnek olarak Rondo Veneziona 'sinfonia Per un Addio', Capital ‘Naty's Theme', Stamatis ‘He Lives and He Reigns'

Ilk dans : Ilk dans müzigini gelin ve damat seçiyor. Ilk dans genelde çiftlerin ortak sarkilari tercih ediliyor.Gelin ve damadin birbirlerini hatirlatan beraberce zaman geçirdikleri ve yanlizken onu hatirlatan müzikler dügün gecesine damgasini vuruyor.Goran Karan‘Stay with Me, Elvis Castello ‘She', Kayahan ‘Seninle her seye Varim Ben' Sertap Erener ‘Ask' Gibi sarkilar popüler olanlar.

Oyun havalari : taki merasiminden sonra eller havaya bölümünde sira Latin agirlikli repertuvarla , günün yabanci ve Türkçe pop sarkilari sirayla ve özellikle gençleri eglendiriyor.

Taki Merasimi Müzigi : Ilk dansin ardindan müzigin temposu azaliyor.Malum ilk dans tan sonra gelin ve damat dügün en olayi sayilan masa masa dolasmaya ve tebrik mesajlarini gelen konuklardan almaya basliyor. Taki merasimine gerilirken gelin ve damadin tercihleri ön planda istenen müzik genelde Türkçe slow agirlikta olup 60 li 70 li yillarin slow müzikleri tercih edilebiliyor bu bölümle örtüsen sarkilar.. Frank Sinatra, Tom Cones, Joe Dassen Sarkilar duymaniz mümkün..

Pasta Müzigi : Pasta kesiminde çalan müzik enerjinin yüksek ve ritm olarakta olay anina uygun sarkilar çalinmakta. sertap erener in sarkilari basi çekiyor. Pasta Müziklerine örnek olarak Wedding Cocek ‘Underground', Shantel ‘Borino Oro', Ceseria Evora ‘carnival De Sao

Halay oyunlari: Oyun havalarindan sonra sirayla müzikler devam etmekte yurdum insaninin en keyif aldigi bölümlerden bir tanesi halay oyunlari. Gelin ve damadin etnik kökeni ön planda oluyor ve çiftler bu özelliklerine göre müziklerini tercih ediyorlar. malatyalilara malatya türküleri, kürtlere Kürtçe, Rumlara Rumca, halaylar çaliniyor.Caney Caney, Sakine, Lorke , mardin kapi türküler basi çekmekte.

Parti Müzikleri Anna Vissi ‘Horis To Moro Mou' , Ener Gipsy ‘Long train Runnig' Antonis Remostan ‘Kardia mou Min Anisihis',

Dügün Müziklerini Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler.

En önemli nokta davetlilerin yas ortalamalarini dikkate almak. Ortak bir noktada bulusup yas dengesini saglanmali kimsenin sikilmayacagi seçimler yapilmali. Gecenin basinda salsa vals gibi herkese hitap edecek parçalar çalinirken ilerleyen saatlere dogru, daha hareketli daha civil civil müzikler çalinmasi geceye renk katacaktir.

Davetlileri memnun etmek zor, herkesin bir tarzi müzik aliskanligi vardir. Burada önemli olan sizin çalinacak müziklerin listesini yapip ortak kararinizi vermektir. Siz en güzeli bu isin uzmanlarina birakip müzik organizasyonu yapan sirketlerle irtibata geçebilirsiniz..

Etiketler:
Beğeniler: 3
Favoriler: 0
İzlenmeler: 6672
favori
like
share