NBA takımlarından Olando Magicte forma giyen milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu, Kobe Bryant, Shaquille ONeal gibi dünya çapında tanınmak istediğini belirten milli oyuncu, Bu konuda ne gerekiyorsa elimden geleni yapacağım dedi.

Hidayet San Antonio Spurs takımından ayrılmasının nedeni konusunda, Performansım play-offlarda düştü. Stresten ve baskıdan olduğunu düşünüyorum. Kötü bir seri geçirdim. San Antonionun bu nedenle benden vazgeçtiğini düşünmüyorum.Çünkü bana verecek paraları yoktu... diye konuştu.

Türkiye Basketbol Federasyonu Genel Koordinatörü Ali Özsoy, A Milli Takım Antrenörü Bogdan Tanjevic, Milli Takımlar Genel Menajeri Doğan Hakyemez, milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu ve 12 Dev Adam Basketbol Okulları Başkan Yardımcısı Samer Şenbayrak, Üsküdar Amerikan Lisesinde öğrencilerle buluştu.

DÜNYA ÇAPINDA TANINMAK İSTİYORUM
NBAde forma giymesinin kendisini tatmin etmeyeceğini belirten Hidayet, hedefinin büyük başarılara imza atmak olduğunu söyledi. Kobe Bryant, Shaquille ONeal gibi dünya çapında tanınmak istediğini belirten milli oyuncu, Bu konuda ne gerekiyorsa elimden geleni yapacağım dedi.
NBAin yoğun tempoda geçtiğini belirten Hidayet, Bazen 5 günde 4maç oynadığım zamanlar oluyor. Bu nedenle her maça sürekli hazır olmanız gerekiyor. Bu yoldayım. İnşallah onlar gibi yıldız olacağım diye konuştu.

SAN ANTONİONUN PARASI YOKTU

Hidayet bir soru üzerine, geçen sezonun ardından San Antonio Spurs takımından ayrılmasının nedenini play-offlardaki kötü performansının olamayacağını düşündüğünü vurgulayıp, Performansım play-offlarda düştü. Stresten ve baskıdan olduğunu düşünüyorum. Kötü bir seri geçirdim. San Antonionun bu nedenle benden vazgeçtiğini düşünmüyorum.Çünkü bana verecek paraları yoktu... dedi.

BU SEZON ANTRENÖR PROBLEMİ YAŞADIM

Bu sezon Orlando Magic takımında bir ara antrenörüyle problem yaşadığını anlatan Hidayet, iyi oynadığı zamanlarda kendisini oyundan aldığını ve görev yaptığı sürenin düştüğünü ifade ederek, Hayatımda ilk kez böyle bir şey yaşadım. Buna anlam veremiyordum. Patronla ve menajerimle konuşarak bu durumu anlattım. Dayanamadılar kovdular kendisini dedi.

SPURS, ŞAMPİYON OLUR

Hidayet, NBAde bu sezon San Antonio Spurs ile Detroit Pistonsın final oynayacağını ve San Antonio Spursun şampiyon olacağını düşündüğünü belirtti.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 363
favori
like
share