2007 Saç Renkleri - Saç Bakım Önerileri - Saç Renkleri Önerileri -Renginizi Tipinize Göre Seçin - Saç Renkleri

Kızıl Furyası -Saç Renkleri

Kızıl saç denildiğinde ilk akla gelen isim genelde Nicole Kidman olur. Beyaz teninin üzerindeki doğal kızıl saçlarıyla adeta bir idol olan güzel oyuncunun en çok bütünleştiği şeydir saç rengi.

Bugüne dek insanların en çok dikkatini çeken şey olmuştur kızıl saç. Hatta benim bile,bir cafeye ya da restauranta gittiğimde gözüm ilk olarak kızıl saçlı bayanları seçmiştir. Algıda seçicilik olduğundan değil hemcinslerime çok yakıştırdığım bir renk olduğundan dolayı.

Yapılan araştırmalar erkeklerin %70''inin kızıl saçlı bayanların üzerine ciddi fantaziler kurduğunu, hatta artık sarı saçtan çok kızıl saçın dikkatlerini çektiğini ortaya çıkarıyor.

Uzmanlar ise bu konuda biraz daha analitik düşünmeyi tercih ediyorlar. Örneğin kızıl saçın kullanımına dikkat çekerken insanın üzerinde farklı bir psikolojik etki oluşturabileceğini söylüyorlar.

Kızıl saç yaptırması kolay kullanımı oldukça zor bir renktir. Bakımına çok dikkat etmenizde fayda var. Aksi takdirde boya işleminden bir kaç hafta sonra saçınızın kırmızı ya da pembe renklerine dönmesi sizde şok etkisi yaratabilir.

Daha önce hiç kızıl rengi denemediyseniz benden ufak bir tavsiye. Önce kendinizi photoshop ya da benzeri bir programda görmenizde fayda var aksi takdirde fiyaskoyla karşılaşabilirsiniz üstelik kızıl saçın en kötü tarafı saçı yıpratan ve kolay dönülmeyen bir renk oluşu.

Bir dönem en çok kullandığım renk olduğu için sizlere birkaç ipucu da verebilirim.

Bakır kızılı genelde oval ve ince yüz hatlarına sahip bayanlarda oldukça hoş duruyor.

Şarap kızılı ve benzeri renkler ise (yani koyu kızıl tonları ) genellikle hafif toplu ya da kilolu, yüzü yuvarlak hatlara sahip bayanlarda dikkat çekiyor.

Bir konuda daha özellikle bilgi vermek istiyorum. Saçınızı kızıla boyadınız üstelik rengini de çok sevdiniz ve mutlu mesut bir şekilde kuaförünüzden ayrıldınız. Aradan geçen birkaç hafta içerisinde saçınızın rengi açılacak ve ilk günkünden oldukça farklı bir görüntü ile karşılaşacaksınız. Bu noktada karar vermeniz gereken şey şu, saçınızı sürekli kuaföre mi boyatacaksınız yoksa kendiniz mi boyayacaksınız.

Bu noktada piyasadaki kalitesiz boyalardan uzak durmanızı tavsiye ederim. Saçınıza kullanacağınız boyanın markası ve kalitesi oldukça önemli, hatta kızıl saçı kullanırken yanında size önerilen saç boyası koruyucu şampuanları da muhakkak denemelisiniz.

Kızıl saçlı ünlüleri hatırlayacak olursak;

Candan Erçetin
Nicole Kidman
Marcia Cross
Hale Caneroğlu
Kristen Dunst
Drew Barrymore
Debra Messing
Tori Amos
Rose MCGowan

Renk Katın Saçınıza Röfle ve Gölge Atın! - Saç Renkleri

Saç Kaynakları, geleneksel gölgelendirmeye fevkalade bir alternatiftir ve kendi doğal saç renginizi daha çarpıcı ya da zarif yapmakta kullanılabilir. Size, canlı renklerden başlayıp en natürel renk tonlarına kadar uzanan farklı renk tonları sunar.

Klipsler aracılığı ile saça tutturulan renkli gölgeler, kendi doğal saçınıza herhangi bir zarar vermeden cesaretinizi gözler önüne sermenize yardım eder.

Saçınıza, kıyafetinizin veya futbol takımınızın rengine uyacak uçuk kaçık bir renk eklemeyi ya da takıldıkları gibi kolayca çıkarılabilen klipsli Çıt Çıt ile çılgın bir hafta sonu tatil stili yaratmayı deneyin.

Saç Uzatma Sistemleri, modası çabucak geçiveren ayakkabı ve takılara benzemeyen temel aksesuarlardır.


Renginizi Tipinize Göre Seçin - Saç Renkleri

Yeşil tonları

Zeytin: Kızıllar için bu renk en idealidir.Hatta kızıllara çok yakışan çok azrenk vardır ve yeşil bu renklerinbaşında gelir. Kate Walsh gibi kızıl saçlıların, açık ve pastel tonlardan uzak durması ve mutlaka yeşili tercih etmesi gerekir.
Nane: Bu çarpıcı renk,Gabrielle Uniongibi ten rengikoyu olan kadınlara yakışır.Güçlü pastelrenklerle kombine edilebilir. Unutmayın,koyu tenlilere koyu renklerhiç yakışmaz.
Limon: Limon yeşili taşınmasızor bir renktir. Bu renk en çok, CharlizeTheron gibi tenlerindehafif bir bronzluk olansarışınlara yakışır. Limon yeşiliyle birlikte kullanılabilecek en idealrenk isesarıdır.

Mor tonları

Menekşe: Anne Hathaway gibi beyaz tenli, koyu saçlı bir kadının yapması gereken son şey soluk renkleri tercih etmektir. Bu kadınların başlıca tercihleri ise mutlaka menekşe moru olmalıdır. Çünkü bu renk güzelliklerini iyice gözler önüne serer.
Erik: Katherine Heigl gibi açık renk saçlı, açık renk tenli ve koyu gözlü kadınlar ın doğal bir kontrastları vardır. Siyah ve beyaz onlar için en ideal renklerdir. Fakat biraz renkli bir şey giymek istediklerinde, erik morunu tercih etmelerinde fayda var.
Lavanta: Beyonce gibi bal rengi bir tene sahip olanlara hemen her renk yakışır. Ama lavanta ve lila renkleri onları daha da güzel gösterecektir. Çünkü bu doğal renkler, tenlerindeki ışıltıyı ortaya çıkarır.

Turuncu tonları

Mandalina: Turuncu zor bir renk olabilir. Önemli olan kendiniz için turuncunun doğru tonunu bulmaktır. Örneğin Penelope Cruz gibi beyaz renklerin çok yakıştığı Latinler, mandalina turuncusunu çok iyi taşıyabilirler.
Mango: Bu tropikal tonu, canlı ve parlak diye tanımlayabiliriz. Rachel Bilson gibi, kahverengi saçlı, kahverengi gözlü kadınlar bu rengi rahatlıkla kullanabilir.
Kavun: Klasik turuncudan biraz daha az parlak olan bu renk, Kate Hudson tipindeki kadınlara çok yakışır. Sarı saçlarını daha iyi vurgular ve onlara parlak bir hava katar.

Kırmızı tonları

Domates: Bu güçlü kırmızı, genellikle Gwyneth Paltrow gibi sarı saçlı, açık renk gözlü ve süt beyazı ciltli insanlara yakışır. Solgun bir kırmızı ise bu tipteki insanlara hiç gitmez. Gözleriniz açık maviyse, teninizi solgun göstereceğinden, kırmızıdan uzak durmaya çalışın.
Mercan: İlkbaharın en favori renklerinden biri mercan kırmızısıdır ve en çok Natalie Portman gibi koyu renk saçlı, koyu renk gözlü, kumrallara yakışır. Ne esmer ne de çok açık tenli değilseniz orta tonlar her zaman size çok yakışacaktır. Hiçbir zaman çok açık veya koyu tonda bir renge eliniz gitmesin.
Şarap: Bu dramatik kırmızı; Catherina ZetaJones gibi, gözleri koyu renk olan kumrallara yakışır. Zengin bir kırmızı ve kahverengi birbirini iyi tamamlar. Bu nedenle de şarap kırmızısı, kahverengi gözlülere ayrı bir hava katar.

Mavi tonları

Turkuaz: Christy Turlingtongibi ela gözlü, kahverengi saçlı kumralkadınlara turkuaz yakışır.Saçlarındaki ve gözlerindeki dramatik vurguyuortaya çıkarmak için burenk birebirdir.
Cezayir Menekşesi: Jeanlerin üzerineçok yakışan burenk, NaomiWatts gibi açıktenli sarışınlar için birebirdir. Doğanınyansıması olanbu renk, mavigözleri de iyiceortaya çıkarır.
Deniz: Deniz mavisi,renkli giyinmeye cesaret edemeyen amasiyahtan dabıkanlar içinbiçilmiş kaftandır. JenniferGarner gibi koyurenk saçlı, koyurenk gözlü, buğday tenli kadınlara çok yakışır.

Sarı tonları

Nergis: Güneşi çağrıştıran bu renk, ya çok açık tenli ya da Kerry Washington gibi çok koyu tenli kadınlar tarafından tercih edilmeli. Çünkü onların baskın ten renklerini, nergis sarısı dengeler.
Taksi: Witherspoon gibi şampanya sarısı saçlı, açık renk gözlü, kumral kadınlar bu rengi rahatlıkla kullanabilirler. Bu renk sarı saçların ve mavi gözlerin daha da öne çıkmasını sağlar.
Bal: Jessica Simpson gibi sarı saçlı, kahverengi gözlü ve buğday tenli kadınlar; çoğu kadının korktuğu pek çok rengi aslında rahatlıkla kullanabilirler. Özellikle de koyu sarılar onlara çok yakışır. Bu renk kıyafetlerini her şeyle rahatlıkla kombinleyebilirler.


Türk Kadınları Sarı Saçtan Vazgeçin ! - Saç Renkleri


Saçlarda yoğun hacim ve hafif renk oyunları, makyajda ise buğulu gözler ve parıltılı dudaklar olarak özetleyebiliriz 2007-08 sonbahar-kış trendlerini. Geçtiğimiz hafta büyük bir şovla yeni sezonun trendlerini anlatan Sebastian ve Trucco, birbirinden ünlü saç ve makyaj uzmanlarını İstanbul''da ağırladı. Sebastian Uluslararası Artistik ekibinin önemli üyelerinden Diva Poulos ve Sebastian renk tasarımcısı Simone Isabelle Wennekes''a bu kışın saç modelleri ve renk trendlerini sorduk, Türk kadınına gidecek modelleri öğrenmeye çalıştık.

Diva Poulos, artık uçuşan saçların değil, renkleri, şekli ve hacmiyle bir bütün oluşturan saçların gündemde olduğunu söylüyor… Filmlerin siyah-beyaz olduğu dönemlere geri dönüldüğünü anlatan Poulos, kısa saçlı ve naif kadınlardan ilham aldıklarını anlatıyor: “Duygusallığın ön planda olduğu bir dönemi makyaj ve saç kesim lerine yansıtıyoruz, içine biraz modernlik katıp günümüz kadınına uyguluyoruz.”

New York''ta salonu bulunan ve ünlü yıldızların da saçlarına şekil veren Poulos, saç şeklinin yanı sıra sağlıklı olmasının da çok önemli olduğunu vurguluyor. Sürekli boya ve fön nedeniyle yıpranan saçlara en azından haftada bir bakım yapılmasını öneriyor ve “bakımlı saç kendini gösterir” diyor.

Saçlarında değişiklik yapmak isteyen kadınlara karakterlerine, yaşam şekillerine ve vermek istedikleri imaja yönelik olarak şekil verdirmelerini tavsiye eden Poulos, Türk kadınları içinse bir noktanın altını çiziyor: “Genelde Türk kadınları uzun saçı seviyor ama saçı bir aksesuar ya da mücevher olarak düşünmelisiniz. 10 yıl boyunca aynı saçı kullanmaktansa şekliyle ve rengiyle oynayabilir, kendinize yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz, aynen mücevher değiştirmek gibi...”

Sebastian renk tasarımcısı Simone Isabelle Wennekes ise renklerle ilgili önemli bilgiler verirken özellikle üstünde durduğu nokta, kadınların hangi saç rengine sahiplerse o renkten fazla uzaklaşmamaları. Tüm Akdeniz ülkelerinde olduğu gibi Türkiye''de de kadınların sarışın olma sevdasını fark eden Wennekes, “Sarı saçtan vazgeçmelisiniz” diyor ve devam ediyor: “Benim önerim herkesin kendi saç rengini koruması. Kahverengi saçlı bir kadının, saçlarını sarı renge boyatması çok da önerebileceğim bir şey değil. Ama orijinal saç rengine sadık kalınarak renk oyunları yapılabilir. Birkaç renk kullanılarak saçın içinde renk ve ışıltı yaratılabilir.”

PARLAK VE SAĞLIKLI SAÇLAR

Günümüz kadının ve Türk kadının ne istediğini bildiğini söyleyen Wennekes, sarışınlıktan ziyade sağlıklı görünen, ışıltı saçan saçların ön planda olduğunu vurguluyor. Çok kullanılan net röfle ve gölgelerin artık yerini daha yumuşak geçişlere bıraktığını anlatan Wennekes şöyle devam ediyor: “Çok naif şekil ve hafif bir renklendirmeyle hareket kazandırılmış saçlar bu yılın trendini yansıtıyor. Ama bu hareketliliğe rağmen bir bütün ve tek renk gibi görünüyor. Aynı dergilerdeki gibi, parlak ve sağlıklı görünen saçlar ön planda.”

Bu kış gözler buğulu

Saç trendlerine uygun makyajın sırlarını ise Trucco uzmanları verdi. 2007-08 sezonunda makyajda iki nokta dikkat çekiyor: Buğulu gözler ve masum, dolgun, parlayan ‘babydoll'' dudaklar. Kusursuz ten makyajının üzerine koyu renk far, eye liner, güçlü kirpikler için kalın bir rimel ve dudak parlatıcısı kadını masum bir genç kızdan baştan çıkarıcı bir kadına dönüştürmeye yetiyor.


2008 Yılında Saçlar İki Renkli - Saç Renkleri

Saçları iki renge boyamak yeniden moda oldu. Bu tarz saçların kadınlara modern bir görünüm verdiği bir gerçek. Ama acaba her saça iki renk uygulanabilir mi? Kuaför İlhami Arslan cevap verdi

Saçları iki renkli yaparak hareketli hale getirmek için iki yöntem uygulanıyor: Röfle ve balyaj. Peki bu ikisi arasındaki fark nedir?
Röfle saçın bütününe, balyaj ise saç uçlarına tutamlar halinde yapılan renklendirme işlemidir.

Uzun saçlarda, kısa saçlarda olduğu gibi modern durmuyor sanki... Uzun saçlarda da iyi sonuç elde edilebilir mi?
Uzun saçlara krepe uygulandığı zaman daha natürel bir görüntü elde edilebilir.

Kısa saçlar için...
Kısa saçta uygulanan işlem uzun saça göre daha pratiktir. Ayrıca renklendirilmesi de daha kolaydır.

Dalgalı ve kıvırcık saçlara uygulamak estetik açıdan hoş olmayan sonuçlar doğurur mu?
Dalgalı saçlara da uygulanabilir ama saçın rengi çok önemli. Kıvırcık saçlarda işlem biraz risk taşıyor. Uygulamada çok dikkatli olunması gerekiyor.

Kaliteli ürünlerin kullanılması çok önemli

Hangi renge neler uygulanır?
Kestane tonlarına kızıl, uçlardaki balyajlara altın sarısı uygulanır. Sarı saçlara her renk uygulanabilir. Kızıl tonlarda da altın renkleri ve kırmızının tonları tercih edilmelidir.

Balyaj ve röflenin saçı kuruttuğu ve yıprattığı söyleniyor...
Hiçbir zararı yok aslında ama kaliteli ürünlerin kullanılması çok önemli. Kaliteli ürünlerin kullanılmadığı basit uygulamalar bile saçları yıpratabilir.

Balyaj ya da röfle yaptırdıktan sonra saçlara düzenli olarak bakım yaptırılması gerekli mi?
Dönem dönem bakım yaptırmak gerekir. Özellikle saçlara canlılık ve parlaklık kazandırmak için bakım çok gereklidir. Bakım maskelerinin uygulanması çok faydalı oluyor

LOreal Paris''ten Recital Preferece''e Yeni Bir Renk Serisi

Yıldızlar saçlarının renk sırrını açıkladı. Eva Longoria''nın lezzeli kahvesi, Aishwarya Rai''nin baştan çıkarıcı kahvesi, Linda Evangelista''nın altın sarısına ya da Laetitia Casta''nın irize yansımalı kumral tonuna sahip olabilirsiniz.

L''Oréal Paris''ten Recital Préférece''e yeni bir renk koleksiyonu "6 hafta ışıltı ve parlaklık" garantisi veriyor.
Fiyatı: 13,99 YTL..

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 3447
favori
like
share
Nehir Tarih: 03.06.2009 10:34
Emeğine sağlık sevgi.2007 moda renkleride güzelmişti:78: