Oguz Boran Kimdir - Oguz Boran Resimleri - Oguz Boran Biyografisi - Oguz Boran Hakkında

Oguz Boran 19 Mayıs 1972 Ankara doğumlu. Ankara Tuzluçayır’da büyümüş Tuzluçayır ilkokulu ve lisesini bitirmiştir.İşçi bir baba ve ev hanımı bir annenin iki çocuğundan biri olan Oğuz Boran 17 ile 22 yaşları arasında sporla uğraşmıştir.(tekvando,boks.atletizm ve futbol).
1994 de Seyranbağları’ n da ki üç dört dernekte hocalık yapmış ve bu arada müzik grubu kurmuştur. şenlik yada özel gecelerde sahne alarak müzik serüvenine adım atmıştır. Aynı yıl bağlama ve gitardan oluşan bu grupla programlar yapmaya başlamış.Kısa sürede grubu genişletirler.
Özellikle şiir okuması ve sahnede aykırı performansı ile dikkatleri üzerine çeker.Bu süreç zarfında albüm teklifleri almaya başlayan sanatçı kendini hazır hissetmediği için gelen tekliflere olumlu cevap vermez..2005 te dinleyicilerinin baskısı ve samimi bir dostunun artık beklediğin yeter be Oğuz demesiyle en son yapılan teklifi kabul eder ve albüm süreci başlar..
“asi bir çocuk” adını taşıyan albüm Seyhan Müzikten çıkar ve müzik marketlerdeki yerini alır. Bu albümde kendi imzasını taşıyan 4 adet eser bulunmakta.
2001 de evlenen sanatçının Sude adında bir kızı var.

Albümleri:
2005-Asi bir çocuk[url]http://www.main-board.com/unluler/227521-oguz-boran-resimleri.html[/url]

Etiketler:
Beğeniler: 3
Favoriler: 2
İzlenmeler: 5100
favori
like
share