Beşik Dağı Resimleri - Beşik Dağı Fotoğrafları - Beşik Dağı ManzaralarıBeşikdağı Beşikdüzü ilçesinin bir dağıdır
Beşikdağının eşsiz bir manzarası vardır. Fiziki yapısı diğer dağlardan farklıdır. Beşikdüzü şehir merkezinden yürüyerek 60 Dakikada zirveye ulaşılmaktadır. Araba ile 5-10 Dakikalık bir mesafededir. Zirveye çıkıldığında her tarafında ayrı bir manzara vardır. Beşikdüzü vakfıkebir Şalpazarı ve İskenderliye bağlı 46 köyü aynı anda seyretme imkanı vardır.
2006 yılında Beşikdüzü Belediyesi tarafından turizme kazandırılmak amacıyla yolu yapılmış ve zirvesinde yapılaşma çalışmaları devam etmektedir. İkinci katı dönebilen bir restoranın yapılması planlanmaktadır. Ayrıca çevresinde çay bahceleri yapımı inşaatı devam etmektedir. Gelecekte Karadeniz bölgesinin önemli turizm merkezi olmaya adaydır. İlk kez 2005 yılının Mayıs Ayının İkinci pazarında Karadeniz Teknik Üniversitesi Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından Beşikdağına bir yürüyüş düzenlenmiştir. Daha sonra 2006 yılının aynı pazarında ikinci yürüyüş düzenlenmiş ve dağın zirvesinde çeşitli etkinlikler yapılmıştır.
2007 yılının aynı Pazarında üçüncü yürüyüş ve etkinlikler yapılmıştır. Yürüyüşe çok sayıda öğrenci ve halktan katılım olmuştur.Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 774
favori
like
share