>> DİL KURSLARI

Almancayı Almanya’da öğrenmek, Almanya’daki Westfalia Sprachschule tüm seviyelerde Almanca kursları vermektedir.

Yükseköğretim için Almanca, Mesleki Almanca, Almanca ve Staj, DSH ve TestDaF’a hazırlık, Almanca ve Kültürü, Almanca ve Fun, Yetişkinler için Almanca, Gençler için Almanca, Sınıf Gezileri.

Westfalia Sprachschule´de Almancayı, Uluslararası gruplarda veya bireysel derslerde, yeni başlayanlarla veya ilerlemiş olanlarla, yoğun, hızlı ve rahat bir şekilde öğreniyorsunuz.

>> 1 - EĞİTİM AMAÇLI ALMANCA KURSU

Almanya´da Dil kursları genel anlamda özel sektör tarafından açılan ve resmi olarak tanınan kurslardır. Özel kursların yanında üniversitelerin kendi bünyelerinde faaliyet gösteren ve [niversite seviyesinde dil eğitimi veren kurslar da mevcuttur. Almanya dışından üniversite okumak ya da master yapmak amacıyla gelen öğrenciler için genelde bu kurslar 12 ila 15 ay sürmektedir. Bu kursların bitiminde Almanca yeterlilik sınavını(DSH) ya da TESTDAF´ı başaran öğrenciler üniversitelere kayıt yaptırabilmektedirler.

KURSLARIN YAPISI GENEL ANLAMDA HAFTALIK 20 SAAT VE 5 KURDAN OLUŞMAKTADIR.

1) Grundstufe 1

2) Grundstufe 2

3) Grundstufe 3

4) Mittelstufe 1

5) Mittelstufe 2

Bu şekilde dil kursunu başarıyla bitiren ve toplam en az 900 saat Almanca dil eğitimi almış olduğunu belgeleyen (Almanya içinde ya da dışında) DSH sınavına girmeye hak kazanır.

>> 2 - DİL AMAÇLI

Almanya´da hemen hemen her şehirde bir çok özel dil kursu bulunmaktadır. Bu kurslar ayda yada 2 ayda bir yeni kayıtlarla birlikte eğitime başlamaktadır. Kurs öncesi yapılan seviye tespit sınavı sonucuna göre belirlenen seviyede dil kursuna başlama şansı her zaman mevcuttur.

>> Dortmund Ve Geseke´de Yaz Tatili Kursları

Yaz tatili kursları, motive edilmiş bir şekilde Almanca öğrenmek ve ilaveten spor yapmak, gezintilere gitmek veya bu kurstan zevk almak isteyen yaşları 15 ila 17 arasındaki kız ve erkek çocukları için tamamen doğru bir karardır. Bizim programımızın parolası “Tatilin zevkini çıkarın ve Almanca öğrenin”dir. Canlı ve özgün düzenlenen Almanca kursu her kurs birimi 45 dakika olmak üzere haftada 24 ders birimini kapsamaktadır. Dersler, pazartesi gününden cuma gününe kadar saat 9.00 ila 12.30 arasında yapılmaktadır.“Yabancı dil olarak Almanca” dersini veren öğretmenler, uzman öğretmenlerdir. Bu öğretmenler deneyimli pedagoglar olup, uzmanlık sahalarından dolayı kursiyerlerin bireysel ihtiyaçları ile de ilgilenmektedir. Cazip serbest zaman programı vardır. Haftada üç kez öğleden sonraları (çarşamba, perşembe, cuma günleri) ve cumartesi günleri tam gün olmak üzere eğlence, spor ve sohbet organizasyonları yapılmaktadır. Pazar günü ise serbest tatil günüdür. Bu program Westfalia Sprachschule tarafından hazırlanmakta ve danışmalar tarafından refakat edilmektedir. Bu kişiler derslerin dışında gençlerin en önemli muhataplarıdır. 18 yaşın altındaki öğrencilerin kurslarımıza iştirak etmeleri için, gerekli şart velileri tarafından imzalanan aile onay belgesinin kurumumuza teslim edilmesidir. Bu aile onay belgesi kurs kayıt formu ile birlikte gönderilmektedir.

>> 12-15 Yaş İçin Almanca Kursları

12 ila 15 yaş arası yaz kursları Dortmund ve Geseke´de yapılmaktadır. Her biri 3 hafta sürer. Her bir dil kursu haftada 45’er dakikalık 24 egzersiz ünitesini kapsamaktadır. Ders, maksimum 15 öğrenciden oluşan küçük öğrenme grupları halinde yapılır ve tecrübeli öğretmenler tarafından verilir. Gruplar, sahip oldukları ön bilgilere göre A1 ila C1 arası kurs seviyelerinden oluşturulur. Tüm yaz kursları, tatilde ve evde bol boş zaman aktiviteleri imkanı tanıyan, bölgesel olarak cazip çevre gezileri icermektedir. Geziler ve gezintiler ile ilgili kurs yerinin yakın ve uzak çevresi keşfedilir. Tüm aktivitelere, danışmanlar refakat eder ve 24 saat süreyle refakat söz konusudur. Ayrıca bakımları da iyi bir şekilde sağlanmaktadır. İçeceklerin de dahil olduğu, zengin ve sağlıklı beslenme mevcuttur.

>> Diğer Diller: İngilizce, İspanyolca Ve Fransızca

Yaz tatili kurs programı çerçevesinde Almanca dil eğitimi programı isteğe bağlı olarak İngilizce, İspanyolca ve Fransızca için de uygulanabilmektedir.
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 898
favori
like
share