Yanıp sönen ışıklı nick yapmak - Renkli Işıklı Hareketli Yazılar Yazın

Öncelikle istediğiniz boyutta bir çalışma sayfası açın.. (Maksimum : 400*400)
Daha sonra yazmak istediğimiz yazıyı yazıyoruz istediğiniz renkte olabilir siyah veya gri tonları daha iyi uygulanmasını sağlar. Daha sonra yazı layerımıza sağ tıklayarak blending options’a giriyoruz.
Drop shadow’u işaretliyoruz, drop shadow ayarlarını aynı kalıyor. Outer glow işaretliyoruz ve outer glow ayarlarını aşağıdaki gibi yapıyoruz.

Daha sonra ayarlarımızı yukarıda bulanan resimdeki gibi ayarladıktan sonra ok butonuna basıyoruz. Yazı layerımıza sağ tıklayarak Duplicate layer diyoruz ve layer penceresinden layerımızın duplicate edilmiş hali olan kopyası çıkıyor. Kopyasına sağ tıklıyoruz blending options’ a giriyoruz..

Drop shadow işaretliyoruz ve ayarı aynı kalıyor. Outer glow işaretliyoruz ve outer glow ayarlarını aşağıda bulunan resimdeki gibi yapıyoruz.
Outer glow ayarları yukarıdaki gibi olacak, rengimizi açık renk belirlersek efektimiz daha iyi olur. Ayarları yaptıktan sonra ok butonuna basıyoruz..

Daha sonra image ready’e geçiyoruz.. (ctrl + shift + m)

Image ready’e geçtikten sonra yazı layerımızın başındaki göze tıklayarak kaybediyoruz ve animation penceresinden 1 kere duplicate ediyoruz. Sonra animation penceresinden tween’e basarak açılan pencerede add to frames bölümüne 5 yazıyoruz ve ok butonuna basıyoruz..

Daha sonra layerımızın başındaki göze tıklıyoruz ve animation penceresinden 1 kere duplicate ediyoruz tween’e basıyoruz ve tekrar add to frames’e 5 yazıyoruz ve ok butonuna basıyoruz. 13 frame oluşmuş olacak.
Daha sonra play düğmesinden oynatıyoruz. Eğer hızlı geliyorsa 0 sec yazan yere tıklayarak aralıklı saniye belirleyebilirsiniz. Uygun ayarlar girildikten sonra file’a gelip save optimized as tıklıyoruz ve kaydediyoruz..

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 3073
favori
like
share
rüzgar54 Tarih: 21.02.2010 03:32
teşekkürler
BeGuN_CEMRE Tarih: 21.07.2009 13:40
ya olmuyo ya kafayı yicemm
gs_emo Tarih: 11.06.2009 10:35
SaoL usta bilmeyenlerin işine yarayacaktır!!

Sonucu merak eden arkadaşlar için demo ;NOT: Yazı tipi ve outer glow da size değeri değiştirilerek daha hoş görünümler elde edilebilir...
HoKaBaZ Tarih: 08.06.2009 20:43
bakalım olacakmı
HASRET46 Tarih: 07.06.2009 17:49
Hay maşaAllah hocam, flashın haricinde de süpersiniz...Emeğinize sağlık...