Musa Uzunlar Kimdir - Musa Uzunlar Hakkında - Musa Uzunlar Biyografi - Musa Uzunlar Resimleri

Büyük İskender Musa Uzunlar
Gerçek Adı : Cumali Şener
Doğum Yeri : Antalya
Doğum Tarihi : 1959
Kurtlar Vadisi Pusu‘da İskender Büyük rolünü canlandıran Musa Uzunlar, daha önce pek çok dizi ve tiyatro oyununda başarısı ile adını herkesin hafızasına kazıdı.21 Nisan 1959 Tarihinde Antalya'da doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nden 1985 yılında mezun oldu ve Devlet Tiyatroları'nda göreve başladı. Bursa, Ankara ve İstanbul Devlet Tiyatroları'nda oyuncu ve yönetmen olarak görev aldı.

Devlet Tiyatroları'ndaki yönetim görevlerinin yanı sıra Devlet Tiyatroları Spor Kulübü'nde ve Devlet Opera ve Balesi Çalışanları Vakfı TOBAV'da da yöneticilik yaptı. Devlet Tiyatroları'nda Bursa, Adana, Diyarbakır, Trabzon, Ankara ve İstanbul'da oyunlar yönetti. Ayrıca İzmit Şehir Tiyatrosu, Bakırköy Belediye Tiyatroları, Eskişehir Tiyatro Anadolu, Yeditepe Oyuncuları, Abdullah Şahin/Nokta Tiyatrosu, Tiyatro Ti, Ankara Maliye Tiyatrosu, Tiyatro Adam gibi topluluklarda ve Makedonya Üsküp Halklar Tiyatrosu ile Bulgaristan Rusçuk Devlet Tiyatrosu'nda yönetmenlik yaptı.

Özel ve ödenekli tiyatrolarda birçok oyunda oyuncu olarak da görev aldı. Hüzün Mahallesi Otobüsü ve Kaplumbağanın Ninnisi isimli iki oyun yazdı. Bunlardan ilki yayımlandı ve Devlet Tiyatroları'nda sahnelendi. Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü, Mimar Sinan Üniversitesi Sahne ve Görüntü Sanatları Ana Sanat Dalı ve Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nde eğitmenlik yaptı.

Halen Haliç Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi'nde eğitmen olarak çalışmaktadır. Ayrıca sinema, televizyon ve dublaj çalışmaları da yapmaktadır. TOBAV İstanbul Şube Başkanı'dır.

Oynadığı Diziler
Kurtlar Vadisi Pusu‘da Büyük İskender rölünü canlandıran Musa Uzunlar daha önce pek çok dizi ve tiyatro oyununda başarısı ile adını herkesin hafızasına kazıdı.
Canlandrıdığı Karakterler:

Kurtlar Vadisi Pusu - 2008 - İskender Büyük
Yağmur Zamanı - 2004 - Levent
Merdoğlu - 2000
Hayal Kurma Oyunları - 1999 - Annenin Sevgilisi
Nilgün - 1999 - Sinan
Ateş Dansı - 1998 - Sinan
Süper Baba - 1993 - Sinan
Bütün Kapılar Kapalıydı - 1990
Geçmiş Bahar Mimozaları - 1989
Kurtlar Vadisi Pusu‘da Büyük İskender rölünü canlandıran Musa Uzunlar daha önce pek çok dizi ve tiyatro oyununda başarısı ile adını herkesin hafızasına kazıdı.
Canlandrıdığı Karakterler:


Cumali Şener - Cumali Şener Kimdir - Cumali Şener Biyografi - Cumali Şener Hakkında - Cumali Şener Resimleri - Musa Uzunlar İskender Büyük - Cumali Şener İskender Büyük - Büyük İskender Musa Uzunlar

Musa Uzunlar Resim ve Fotoğrafları

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1129
favori
like
share