Sevgiliden Askere Mektup - Eşine Mektup - Asker Mektubu - Şehit Astsubayın Son Mektubu
Merhaba Hayatım

Öncelikle senden özür dilemek istiyorum. İçtenlikle özür dilerim canım. Şu günler benim için çok zor. Bana hak vereceğin kanısındayım. Seninle sözlülük süremiz hemen hemen yılını bulacak. Ama ben seni göremiyorum. Seninle olamıyor el ele gezip gülüp eğlenemiyorum. İşin en kötü yanı da senden uzakta olmam ve elimden herhangi bir şeyin gelmeyişi. Telefonda konuşmak veya böyle mektup yazmak seni bilemiyorum ama beni tatmin etmiyor. Yetmiyor Zümriye bana yetmiyor. Son özellikle 2-3 aydır karşılıklı oturup dertleşecek konuşacak birşeyleri paylaşacak birisine ne kadar çok ihtiyaç duyduğumu anlatamam. Diyeceksin ki bana yaz veya telefonda söyle. Haklısın ama olmuyor. İşte gülüm olmuyor. Senden herhangi bir şeyi sakladığım gibi bir düşünceye kapılmanı istemiyorum. Çünkü senden saklayabileceğim ne olabilir ki? Yokta.

İkinci sebebe gelince seninde bildiğin gibi bizim ufaklık İsmail dağıtım oldu. Şimdi bu Cumartesi Hakkari-Çukurca'ya gidecek. Ona baştan yardım etmek istemedim. Sebebi ise insan kayırmanın torpilin hep karşısındayımdır. Haksızlığa tahammül edemem. Ama şimdi düşündüğümde ise Allah göstermesin herhangi bir şey olması durumunda vicdan azabı çekeceğim. Belki bir telefon etmiş olsaydım acemi birliğinde (Hatay'da) bırakabilecektim.

Evet sevgilim. Bir erkeğin yapması ve de bir bayanın yapması gereken işler vardır. Şu an evi de düşünmeden yapamıyorum. Biliyorum Hüseyin onlar için elinden geleni yapıyor ama görmeyince içim rahat olmuyor. Seninde başını ağrıtıp zamanını boş yere harcamayayım. Ama hayatım lütfen beni yanlış anlayıp yanlış tanıma. Önümüzde uzun bir ömür var. Bana şu günlerde destek olmanı bekliyorum. Benim için öyle zannediyorum ki düğüne kadar geçecek zaman yaşadığım en zor ve geçmek bilmeyen günler olacak.

Mutlu günler ve sevgiler
Seni seviyorum.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 17995
favori
like
share
dry.mcht Tarih: 29.05.2010 22:28
asker yolu gözleyen biri olarak.... ( içim acıdı... gözlerim doldu hepsi gerçekmidir acaba böyle acılar varmıdır sende alıntı diye yazmışsın ama yinede allah kimseye böyle acılar yaşatmasın (( çok zor... ama 10 numaralı mektubu tuttum..
HaSaN Tarih: 04.06.2009 11:02
15 Ay AskerLik yaptımda Bir Mektup Bile GeLmedi
Nehir Tarih: 04.06.2009 10:59
ben bunları eklerken kötü oluyorum.Umarım hiçbir sevdalı böyle acı çekmez