İzmir Yerel Radyoları - İzmir Radyoları - Yerel Radyolar

Romantik Türk

Romantik Türk' te playlistler müzik direktörümüz tarafından incelenerek hazırlanır. Ve 24 saatin planlaması yapılır. Playlistlerimiz hazırlanırken interaktif olarak dinleyicilerimizden gelen seçimleri gözününde bulundurulur. Şarkı geçişlerinde, müzikal altyapı dikkate alınarak sıralamalar yapılır.


Müzikal Çeşitliliğimiz ;

%60 Pop
%30 Nostalji
%10 Alternatif Rock


Popüler müzikte hit olarak adlandırılan yeni albümün en çok tercih edilen ilk parçaları haricinde kendi belirlediğimiz hitlerimiz ve 1960 lı yıllardan bu yana Türkçe Sözlü popüler müzikten harmanlanmış parçalar playlistlerimizde yer bulur.
Romantik Türk' te Slow müzik anlayışımızın içerisine orta ritimli şarkılarda ekleyerek dinleyicimizin ağır ritimlerden sıkılmasını önlüyoruz.
103.4 FM frekansından ya da internet üzerinden dinleyeme başladığınız zaman uzun süre sıkılmadan ve hit şarkılardan vazgeçmeden yıllara bölünmüş bir dağılımla zevkle dinleyebileceğiniz playlistler oluşturuyoruz.

Romantik Türk dinleyeme başladığınızda aslında uzun zamandır duymadığınız ama çok sevdiğiniz şarkılarla karşılaşır ve kendinizi o şarkılara eşlik ederken bulursunuz.

Bir şarkının bir insanın eksik kalan yönünü tamamladığını biliyoruz.

Unutmayın; Bu Şarkılar Sizin İçin...

Romantik Türk İzmir'in en yüksek noktası olan Yamanlar Karatepe mevkiinde kendine ait alan içindeki 50m uzunluğunda anten kulesi ve 5 Kw. lık yayın gücü ile İzmir ve Ege Bölgesine 103.4 Fm bandından yayın yapmaktadır.

Merkez stüdyolarımızdaki sistemlerimiz jeneratör ve UPS sistemiyle kesintisiz yayın için desteklenmiştir. Stüdyolarımızda yayın için son teknoloji kullanılmaktadır. Radyo Televizyon Üst Kurulu'nun belirlediği tüm standartlara uyulmaktadır. Romantik Türk 24 saat kesintisiz yayın yapmaktadır.

Stüdyo içerisinde kullandığımız radyo yayın otomasyon programımızla parça dağılımları, sayıları, reklam süreleri gibi her türlü istatistik tutulmakta ve istatistikler sonucunda en iyi playlistler için çalışılmaktadır.
Karasal yayında gerçek stereo ses aktarımı için stüdyolarımızda kullandığımız bilgisayarlarımız digital ses aktarımı yapan üst segmentte ses kartlarıyla desteklenmiştir.
Romantik Türk teknolojisini geliştirmek için yıllık gelirinin bir bölümünü yatırıma ayıran İzmir'deki nadir yerel radyolardan bir tanesidir.

103.4 frekansını açtığınız zaman stereo ses dinlersiniz. Başka yayınlar karışmaz, her şarkıda seviye değişmez. Ve en önemlisi RDS sistemli bir player kullanıyorsanız Online Kontrollü RDS (Radio Data System) sayesinde çalan şarkıyı da ekranınızda görebilirsiniz.

Romantik Türkİmbat Fm

KÜÇÜK BİR ÖYKÜ BU...

Buket artık ayrılmamız gerektiğini söylediğinde, o an herşey gözümde bir anda bomboş görünmeye başlamıştı. Sokaklarda yalnız başıma dolaşırken, yalnızlığımı farkedip, evime artık herşeyimi paylaştığım odama gitmeye karar verdim. Önce dolaptan içecek birşeyler aldım. Ardından o sıkıcı sessizliği yok edecek bir çare düşünmeye başladım.İşte o an, tozlu raflar arasında kalan eski bir dosta rastladım. Küçük el radyom... Uzun süre önce büyük bir vefasızlıkla terkettiğim küçük dostum, beni coşku ve sevgiyle karşıladı.

Şimdi yalnız değilim. Hem biliyor musunuz! Artık Buket'i de unuttum. Ha... Unutmadan. Küçük radyom, ben ve yeni arkadaşımız şimdi hep birlikteyiz.

İsterseniz siz de bize katılın ve yeni dostumuz İMBAT FM'e merhaba deyin.

İMBAT FM, YENİ DOSTUMUZ. ( 1992 )

İmbat FmÖzmen Fm

Özmen Fm
Radyo Herkül

17 AĞUSTOS 1995 tarihi bölgemizde özel radyoculuk adına bir dönüm noktası RADYO HERKÜL teknik donanımı ve dinamik kadrosuyla bu tarihten itibaren Ege ye merhaba dedi.

Medya yasama organı değildir; kanunları kendi koymaz.
Medya yürütme organı değildir; kanunları kendince uygulayamaz.
Medya mahkeme değildir, yargılayamaz, suçu ispat edilmedikçe suçlayamaz.
Medya medyadır; eğitir, öğretir, haber verir.
Medya medyadır; kanun yapmaz, ama uygulanıp uygulanmadığını denetler, kamu adına takip eder.
Medya medyadır; kamoyu oluşturur ama şartlandırmaz.

RADYO HERKÜL
Dinleyicisiyle samimi ama laubali değildir!
Ciddi ama somurtkan değildir!
Müzik yayınlar ama kasetçalar değildir!
Müzikte geniş bir yelpazeyi benimser ama öz müziğimizi küstürmez!
Eğlendirir, güldürür ama sulandırmaz, alay etmez!
Doğrunun, güzelin sesi… RADYO HERKÜL


HERKÜL RADYO VE TELEVİZYON TİCARET A.Ş.
Gazi Osman Paşa Bulvarı no:60 K:6
Çankaya / İZMİR

0(232) 4462838 - 0(232)4414848

Radyo Herkül
Radyo Dokuz Eylül

Radyo Dokuz Eylül tamamen dijital bir alt yapı ile radyo teknolojisinin tüm imkanlarını kullanarak en profesyonel cihazlar ile yayın yapmaktadır. Radyomuzda %100 bilgisayar destekli otomasyon sistemi kullanılmakta olup, en yüksek verim için “RDS”, “Optimizer, “Enhancer”, “Composer”, “Expender”, “Digital Stereo Coder” ve “Composite processor” gibi modern radyo teknolojisi kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra radyomuz Türkiye’de AACPlus teknolojisi ilk olarak kullanıma açan radyodur. Bu teknoloji sayesinden ses çok yüksek oranda sıkıştırılarak dinleyicilere yollanır ve internet üzerinden kesintisiz ve en yüksek ses kalitesi ile yayınlarımız dinleyiciye ulaşır.

Ayrıca Radyo Dokuz Eylül tüm bu kurumsal başarısının yanı sıra Dokuz Eylül Üniversitesi gibi Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından birini de medya alanında başarıyla temsil etmenin haklı gururunu da yaşamaktadır. Radyomuz kurumsal bazda bu başarılarının bir rastlantı olmadığını, bugüne kadar reklam ilişkisi içinde bulunduğu ve birlikte hareket ettiği ticari kurumların kalitesiyle ispat etmiş, ülkemizdeki medya ve kurumlar arası ticaret ilişkisini tüm güncelliğiyle takip etmeyi sürdürmüştür.

Eğer siz de Ege bölgesinde 16 – 50 yaş arası AB ve C1 grubu dinleyiciye en kolay ve en güvenilir yoldan ulaşmak istiyorsanız Radyo Dokuz Eylül reklam kuşaklarında yerinizi alabilirsiniz

Radyo Dokuz EylülSahil Radyo

Sahil Radyo

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2442
favori
like
share