İnsanların karakterlerini el yazılarından deşifre edin

Kendinizi, sevdiklerinizi ve sevmediklerinizi daha "yakından" tanıyacaksınız!

El yazısı, okumayı bilenler için müthiş bir bilgi kaynağı. Yazı yukarı doğru mu aşağı doğru mu meyilli, harfler sağa mı yatık sola mı, kelimeler arası verilen boşluk geniş mi dar mı? Tüm bunlar, sosyal hayatlarından iş yaşamlarına, planlama becerilerinden ruh hallerine, insanlar hakkında pek çok ipucu veriyor.


Melih Arat'ın 1990 yılından beri dünya çapında uzmanların araştırmaları ışığında 400'den fazla kişinin, ünlülerin, seri katillerin el yazılarını inceleyerek üzerinde çalıştığı "El Yazısındaki Sır" isimli kitap, el yazısından karakter analizi konusuyla amatörce uğraşmak isteyenler için uygulanması kolay, harika bir rehber. Kitaptan edineceğiniz temel bilgilerle kendinizin, sevdiklerinizin, ünlülerin el yazılarına bakarak kişilikleri ya da tercihleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kitapta ayrıca, merak ettiğimiz ünlülerin el yazıları, imzaları ve karakter analizleri de yer alıyor. İşte bu analizlerden bazıları:

Abdullah Gül: Mantık ve duyguyu dengeleyebilen bir yapıya sahip.

Ahmet Necdet Sezer: İnsanlarla mesafesini korumaya özen gösteriyor. Sezer'in kendi özeleştirisini yaparken objektif olduğunu söyleyebiliriz.

Haluk Şahin: Aklı ve mantığı yaratıcılık ve önseziyle birleştirmeye çalışan bir kişilik yapısı olduğunu görüyoruz.

Paris Hilton: Paris Hilton için, rahatlıkla, yaşamayı sevdiğini ve hatta eğlenceyi doruklarda aradığını söyleyebiliriz.

Sezen Aksu: Yazısından, yaratıcılıkla yan yana giden bir planlama ve uygulama kabiliyeti olduğu görülüyor.

Salvador Dali: Yazının dışındaki geometrik formlardan, devrimci bir sanatçı olduğu anlaşılıyor.

Orhan Pamuk: Özgürlüğüne düşkün olduğunu, insanlarla mesafeli olmayı tercih ettiğini söylemek mümkün.

Kitapla ilgili detaylar
El Yazısındaki Sır

El yazısı, okumayı bilenler için müthiş bir bilgi kaynağı.
Yazı yukarı doğru mu aşağı doğru mu meyilli, harfler sağa mı yatık sola mı, kelimeler arası verilen boşluk geniş mi dar mı? Tüm bunlar, sosyal hayatlarından iş yaşamlarına, planlama becerilerinden ruh hallerine, insanlar hakkında pek çok ipucu veriyor.

Melih Arat’ın 1990 yılından beri dünya çapında uzmanların araştırmaları ışığında 400’den fazla kişinin, ünlülerin, seri katillerin el yazılarını inceleyerek üzerinde çalıştığı bu kitap, el yazısından karakter analizi konusuyla amatörce uğraşmak isteyenler için uygulanması kolay, harika bir rehber. Kitaptan edineceğiniz temel bilgilerle kendinizin, sevdiklerinizin, ünlülerin el yazılarına bakarak kişilikleri ya da tercihleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kitapta ayrıca, merak ettiğimiz ünlülerin el yazıları, imzaları ve karakter analizleri de yer alıyor. Abdullah Gül, Recep Tayyip Erdoğan, Paris Hilton, Orhan Pamuk, Sezen Aksu, Ahmet Necdet Sezer, Angela Merkel, Yaşar Büyükanıt, Zeki Müren, Necip Fazıl Kısakürek, Orhan Kemal, Prenses Diana bu ünlülerden sadece bazıları…

Yazar:Melih Arat, Esra Nur Erbil, Nurtaç Yelden
Yayınevi:HayyKitap
Sayfa Sayısı:208
Etiket Fiyatı:12,00 YTL
Basım Tarihi:Kasım 2008
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 441
favori
like
share