Bitlis Güroymak Lisesi - Bitlis - Güroymak Lisesi

Güroymak Lisesi 1984?1985 öğretim yılında bugünkü Güroymak İlköğretim yılında Eğitim-Öğretime açılmıştır. 1985?1986 öğretim yılında Atatürk İlkokuluna taşınmıştır. Öğrenci kapasitesinin artması sebebiyle 1990 yılında Şentepe Mahallesinde bulunan Fatih İlkokuluna taşınmıştır.

Güroymak Çok Programlı Lisesi 1996?997 Öğretim yılında bugünkü Güroymak Lisesinin Eğitim yaptığı binada öğretime başlamıştır. 1996?1997 öğretim yılında Kız Meslek Lisesinin Çocuk Gelişimi bölümü, Ticaret Lisesinin Muhasebe Bölümü açılmıştır. 1997?1998 öğretim yılında halen bu bölümlerde Eğitim-Öğretime devam edilmektedir. Güroymak Çok Programlı Lisesi esas binasının yapımı bittiğinde Lise bu binaya taşınmış, Endüstri Meslek Lisesi Elektrik bölümü açılmıştır.2006-2007 Eğitim-Öğretim yılında Çok Programlı Lise, Güroymak Lisesi olarak değiştirilmiş.

19 derslik , 1 bilgisayar laboratuarı, 1 konferans salonu ve 900 öğrencisi ile halen Eğitim Öğretime devam etmektedir. Okul 230 kişilik erkek ve 90 kişilik kız yurduna sahiptir.

Misyonumuz

Öğrencilerimizi;

Atatürk ilke ve inkılaplarına anayasada ifadesi bulunan Atatürk milliyetçiliğine bağlı;

Türk milletinin milli ahlaki insani manevi ve kültürel değerlerini benimseyen koruyan ve geliştiren;

Ailesini vatanını milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan ;

İnsan haklarına ve anayasanın başlangıcındaki temel ilkelere dayanan demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş yurttaşlar olarak yetiştirmektir.


Vizyonumuz

Türk Milli Eğitimi'nin temel ilkelerine bağlı,

Atatürk ilke ve inkılaplarının ışığında,

Ülkenin geleceğini şekillendiren,

Milletinin değerlerini bilen, koruyan geliştiren,

Ailesine ve insanlığa karşı sorumluluk bilincine sahip,

Ahlaklı ve inançlı yetiştirmek.

Türk Mili Eğitim sistemi içinde, örnek bir eğitim modeli oluşturmaktır.Adres: Kümbet Mah. Güroymak - BİTLİS

Tel & Fax: (0 434) 511 25 84

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2825
favori
like
share