Egelliler özel anons - işitme engelliler

Vodafone’un ArayanaDinlet servisi kapsamında işitme engellilere özel hazırladığı ücretsiz anonsla aranan kişinin işitme engelli olduğu ve kendisiyle SMS veya MMS yoluyla iletişim kurulabileceği mesajı veriliyor.

Vodafone Türkiye’den yapılan açıklamada Vodafone Türkiye olarak işitme engelli vatandaşlarımıza bu hizmeti sunan ilk ve tek operatör olmanın gururunu yaşıyoruz. Kullanıcılar anonsu ücretsiz olarak cep telefonunda kullanabiliyorlar denildi.

İEF Başkanı Prof. Dr. Çağlar Batman konuya ilişkin yazılı açıklamasında İşitme engelli kardeşlerimizin yaşamını kolaylaştıracak bu çözümü geliştirip bu konuda öncülük eden Vodafone’a teşekkür borçluyuz. İşitme engelliler SMS gibi hizmetlerden rahatlıkla yararlanıyorlar ancak arama aldıklarında arayanlar işitme engelli olduğunu bilemeyebiliyorlar. Vodafone’un bu hizmetiyle bu engel ortadan kalkmış oldu” dedi.

Servisten yararlanan aboneleri arayan kişiler çağrı başlattıklarında Değerli abonemiz aradığınız kişi işitme engellidir. Kendisine ulaşmak için SMS ya da MMS atabilirsiniz anonsu duyuyorlar.

Verilen bilgiye göre hizmetten yararlanmak isteyen işitme engelli abonelerin ArayanaDinlet servisine üye olmaları ve ISITME yazarak 7060’a ücretsiz SMS göndermeleri gerekiyor. ArayanaDinlet servisi ilk ay ücretsiz sonraki aylarda ise 150 TL veya 12 kontörden ücretlendiriliyor. ArayanaDinlete üye olan işitme engelli aboneler bu anonsu hiçbir ek bir ücret ödemeden kullanabiliyorlar.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 560
favori
like
share
digi Tarih: 07.08.2009 17:34
teşekkürler konu için..
rüzgarınkızı Tarih: 05.06.2009 12:51
harika bir gelişim ALLAH kimseyi uzuvları eksik yaratmasın ama malesef bunlarda yaşanılan şeyler insanlık adına güzel gelşimler var teşekkürler güzel paylaşım için