El yazılarımız kişiliğimizi ele veriyormuş.Bu konuda arastirma yapan uzmanlar,400'den fazla kişinin el yazısı örneklerini inceledıkten daha sonra el yazısının sahiplerine sonuçların ne derece kişiliklerini yansıttığını sormuşlar. Bu karşılaştırmadan da %80 gibi bir sağlama almışlar. Ayrıca sadece el yazısı analizinden çıkan sonuçların doğruluğunu ölçmek için 120 sorudan oluşan bir kişilik testi hazırlamışlar. Sonuç yine %80'in üzerinde olmuş.

Analizler sunlar;

- Satırlarınız aşağı doğru meyil alıyorsa, kötümser ve depresif olma eğilimleriniz söz konusu. Yok eğer yukarı ise düşünceleriniz olumlu, motivasyonunuz da yüksek demektir.

- Satır aralarım dar diyorsanız plan ve organizasyon konusunda zayıfsınız, bizden söylemesi. Geniş olanlar merak etmesin onların bu becerileri gelişmiş.

- Kelimeler arasında boşlukları dar bırakıyorsanız diğer insanlarla aralarındaki mesafeyi ayarlamakta zorluk çektiğiniz söylenebilir. Geniş bırakanlar ise insanlara mesafeli, özgürlüğüne düşkün kişiler oluyor.

- Harflerin sıkışık veya geniş olma durumu ise kişinin kendine güveni ile alakalı bir durum. Sıkışık olanlarda özgüven sorunu olduğu söylenebilir.

- 'n' ve 'm' harfleriniz 'v' şeklinde keskinse yapacağınız işleri birer proje olarak görüyorsunuz. Eğer bu harfler (n, m) ideal şekilleri gibi ise geleneksel değerlere sahip olduğunuzun göstergesi. 'v' harfini 'u' gibi yapıyorsanız da rahat ve arkadaş canlısı biri olduğunuz kanısına varılabilir.

- "d, h, l, f, t" gibi harflerin üst kısımlarını uzun ve ilmekli yapıyorsanız güçlü bir hayal gücünüz var demektir. Harflerin orta bölgesini geniş kullanıyorsanız da yaşanılan âna duyarlısınız. Eğer bu harflerin alt kısımlarını kısa ve dar yapıyorsanız da enerjinizi yeterince kullanmıyorsunuz, haberiniz ola...

Sizin karakteriniz nasıl Bir de merak ediyorum bu el yazisinin kisiliginizi yansittigina ınananlar veya inanmayanlar varmı aramızda?Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 484
favori
like
share
teking06 Tarih: 07.06.2009 13:57
pouler Tarih: 07.06.2009 11:10
fal ve bunun gibi şeylere asla inanmam
oddly Tarih: 05.06.2009 20:51
400 kişiyle genelleme yapmak ne kadar doğruki
Tolga_654 Tarih: 05.06.2009 19:25
paylaşım içn tşekkürler
ILNUR Tarih: 05.06.2009 18:03
teşekkürler