T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı‘nın “Sinema Öğrencilerinin Kısa Film Projelerini” senaryo aşamasında desteklediği “Geleceğin Sineması 6″ için geri sayım başladı.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürlüğü’nün projesi olan ve Türsak Vakfı danışmanlığında yapılan; üniversitelerin fakülte dekanları ve bölüm başkanları tarafından da desteklenen “Geleceğin Sineması’nın” bu yıl altıncısı düzenlenecek. Her yıl sinema bölümü öğrencilerinin yazdıkları kısa filmleri senaryo aşamasındayken destekleyen yarışmanın başvuruları başladı. Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak bu yıl lisansüstü öğrencilerinin de katılımına açık olan projeye, son başvuru “1 Haziran 2009.”

Sinema ve iletişim alanında eğitim veren Türkiye genelindeki devlet, özel ve vakıf okullarının ilgili bölümlerinde okuyan lisans ve lisansüstü öğrencilerin katılımına açık olan ve herhangi bir tema-tür sınırlaması olmaksızın imgesel (fiction), deneysel, belgesel ve animasyon dallarında katılabilecekleri “Geleceğin Sineması” bu yıl öğrencilere geçmiş yıllardan farklı olarak birden fazla proje ile yarışma imkanı sunuyor. Son başvuru tarihi 1 Haziran olarak belirlenen “Geleceğin Sineması” öğrenci filmlerini, proje ve senaryo aşamasında destekleyen ilk ve tek proje olma özelliğini taşıyor.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın geçen yıl olduğu gibi bu yıl da bütçe desteği vereceği “Geleceğin Sineması”nda dereceye giren ilk üç öğrenciyi TÜRSAK Vakfı da kamera, dizüstü bilgisayar ve dijital fotoğraf makinesi ile ödüllendirecek.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 260
favori
like
share