Ressam Dilek Özmen 53.Venedik Bienali Sergisi - Resim SergisiRessam Dilek Özmen, 7 Haziran 22 Kasım 2009 tarihleri arasında bu yıl 53.sü düzenlenecek olan Venedik Bienali’ne katılıyor.
Kadın imgeleminden yola çıktığı resimlerinde; kadının duygu dünyasında bir yolculuğu aktarırken; varolan iç dünyası ve dışa yansıttığı görünümünü sorgulayarak, yaşamdaki çelişkiler, gelgitler üzerine felsefesini kuran sanatçı bienale; NewYork Sanat Pavyonu’nda katılıyor.
Global bir perspektifte oluşturulan sergide; farklı ülkelerden sanatçıların yeni işlerini kapsayan ve bütün disiplinlerde kağıt üzerine uygulanan işler sergilenecek. Consorzio Cantieristica Minore Veneziana’da bulunan Pavyon, 5 Haziran 2009 Cuma günü medya için bir gala karşılamasıyla açılacak. Sanatçılarla genel karşılama açılışı ise; 7 Haziran 2009 Pazar günü yapılacak.
Serginin kuratörleri; New York'tan Basak Malone, Tchera Niyego ve L.Brandon Kral, Buenos Aires’ten Agustina O 'Farrell ve Santiago Bunge, Amsterdam'dan Cosimo Di Aslanı Ricatto, ve İtalya'dan Stefano Pasquini.
Yerel ve global ilişkilerle işaretli Ny Arts Pavyonu; geleneksel sanat fuarı sergilerinden daha geniş bir bağlamda sanatçıların görsel kültürde yaptığı çağdaş pratiklere yer veriliyor.


Sergi Adresi:
Consorzio Cantieristica Minore Veneziana
Localita' Giudecca 212/a 30133 Venezia (VE)
[url]www.nyartsmagazine.com[/url]

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 330
favori
like
share