All Saints Grubu Kimdir - All Saints Grubu Resimleri - All Saints Grubu Biyografisi - All Saints Grubu Hakkında
İngiliz bayan pop grubu All Saints, 1993 senesinde Melanie Blatt ve Shaznay Lewis’in Simone Rainford ile birlikte “Spice” grubunu kurup besteler yapmasıyla ilk halini aldı. Ancak Spice Girls grubunun varlığı sebebiyle Spice isminden vazgeçen üçlü, grubun ismini “All Saints 1.9.7.5.” olarak değiştirdi. ZTT Records ile anlaşan All Saints 1.9.7.5., 1995 senesinde “Silver Shadow”, “Let’s Get Started” ve “If You Wanna Party (I Found Lovin’)” adlı üç tane single yayınladı. Single’ların listelerde herhangi bir başarı elde edememesinin ardından Simone Rainford gruptan ayrılma kararı aldı. Aynı zamanda ZTT Records, grup ile olan anlaşmasını bitirirken, Blatt ve Lewis, gruba kızkardeşler Nicole ve Natalie Appleton’u dahil etti.1996 senesinde “All Saints” ismini alan grup, aynı sene Outlaw Posse grubundan Karl Gordon ile beraber “I Know Where It’s At” adlı demoyu kaydetti. London Records ile anlaşan grup, 1997 senesinde “I Know Where It’s At” adlı single’ı yayınlayarak İngiltere listelerinde 4 numara oldu. “Never Ever” adlı 2. single’ın İngiltere listelerinde 1 numara olmasından sonra kendi ismini taşıyan “All Saints” adlı ilk albümünü çıkartan grup, bu albümle İngiltere listelerinde 2 numara oldu. İngiltere’de 1,500,000 kopya satan albüm gruba 5 kez platin plak kazandırırken, “Never Ever” parçası gruba 1998 senesinde İngiltere Müzik Ödülleri’nden “En İyi Single” ve “En İyi Video” ödüllerini getirdi. Albümden çıkan diğer single’lardan “Under The Bridge / Lady Marmalade” ve “Bootie Call”, grubu listelerde yine 1 numaraya taşıdı.

1998 senesinde “The Remix Album” adlı remix albümünü çıkartan All Saints, 2000 senesinde “Saints & Sinners” adlı 2. stüdyo albümünü yayınladı. Albüm, İngiltere listelerinde 1 numara oldu ve 650,000 kopya satarak 2 kez platin plak kazandı. Albümde bulunan “Pure Shores” parçasında William Orbit ile beraber çalışan dörtlü, bu parçayı 2000 filmi “The Beach”in soundtrack’inde kullanırken, parça 2 hafta boyunca listelerde zirvede kaldı.

2000 senesinde Melanie Blatt, Nicole Appleton ve Natalie Appleton “Honest” adlı filmde rol alırlarken, All Saints 2001 senesinde “All Hits” adlı derleme albümünü yayınladı. Bu albümde Melanie Blatt, The Artful Dodger ile beraber “Twentyfourseven” adlı yeni bir parçayı seslendirdi ve İngiltere listelerinde 6 numara oldu.

2001 senesinde dağılma kararı alan All Saints üyeleri kendi solo projelerine yönelirlerken, Nicole ve Natalie Appleton kardeşler “Appleton” adlı bir grup kurarak 2003 senesinde “Everything’s Eventual” adlı albümü çıkattı.

2006 senesinde yeniden bir araya gelen All Saints, Parlophone Records etiketiyle “Studio 1” adlı albümü piyasaya sürdü. Albümden çıkan ilk single “Rock Steady”, İngiltere listelerinde 3 numara olurken, grup albümden 2. single olarak “Chick Fit”i 2007 senesinde piyasaya sürmeyi planlıyordu; fakat bazı nedenlerden dolayı şarkı sadece dijital olarak yayımlanabildi. Single, listelerde ilk 200'e bile giremeyince All Saints ve Parlophone Records yollarını ayırmak zorunda kaldılar. 2007'nin ortalarında yeni albüm hazırlığında olduklarını söyleyen All Saints elemanları yine plak şirketi sorunu yüzünden çalışmalarını durdurdu. Ufukta yeni bir albüm olmadığı açıklandı. Grup elemanları, dağıldıklarını resmi olarak açıklamasalar da All Saints'in bundan böyle sadece geçmişte yaptıklarıyla hatırlanacağını söylemek yanlış olmaz.

Albümleri
* 1997: All Saints
* 2000: Saints & Sinners
* 2006: Studio 1

http://www.main-board.com/unluler/229862-all-saints-grubu-resimleri.html

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 496
favori
like
share