Bilardo Milli Takimimiz Dünya Sampiyonu oldu

Grubunda yer alan Isviçre ve Avusturya'yi yendikten sonra çeyrek finalde Hollanda'ya, yari finalde de Fransa'ya üstünlük saglayan (A) Milli Takimimiz, finalde Belçika'yi da yenmeyi basararak geçen yilki gibi dünya sampiyonluguna ulasti.

Final mücadelesinde Semih Sayginer, Frederic Caudron'u 3 - 1 yenerken, Tayfun Tasdemir de rakibi Peter de Backer'e 2 - 1 yenilmesine karsin Türkiye, sayi ve set üstügünlüyle karsilasmayi kazandi.

Semih Sayginer, her yil düzenlenen Dünya Takimlar Sampiyonasi'da üst üste 2. kez sampiyon olmanin sevincini yasadiklarini belirten Semih Sayginer, "Biz bu sampiyonada sampiyon olacagimizi daha önceden hissediyorduk. Tayfun, rakibiyle son sette çok çekismeli bir karsilasma yapti. Sampiyonlugu kaçirilabilirdi, ancak sonunda sans bize güldü" diye konustu.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 615
favori
like
share
FB1907 Tarih: 09.03.2004 15:21
cok mutlu ettiler bizi
Namo Tarih: 09.03.2004 13:35
Kim ne derse desin. Futbolumuzda belki öyle görünüm sagliyabilir, ama Genel olarak Türk Sporunda bir ilerleme var. Bundan bir 15 yil öncesini düsünürsek, katildigimiz hangi dal olursa olsun, sonuncu gelmez isek seviniyorduk.