Oğuz Kır Son Yolculuğuna Uğurlandı - Oğuz Kır Resimleri - Oğuz Kır Biyografi - Oğuz Kır KimdirHAYATA TUTUNAMADI
Hakkari'nin Çukurca İlçesi kırsalında geçen hafta PKK'lı teröristlerin döşediği mayının patlaması sonucu yaralanan ve beyin ölümü gerçekleşen Kandıralı Oğuz Kır, dün şehit oldu
Kandıralı Oğuz Kır, şehit oldu. 20 yaşındaki Oğuz Kır, Kandıra İlçesi'ne bağlı Kefken Köyü'nün Mithatpaşa Mahallesi'nde ikamet eden, balıkçılıkla geçimini sağlayan bir ailenin 5 çocuğundan biriydi. 5,5 aylık askerdi. Vatan borcunu Hakkari'nin Çukurca ilçesinde ödüyordu. Geçtiğimiz hafta operasyona çıkmış, PKK'lı teröristlerin döşediği mayın tuzağına düşmüştü. 6 arkadaşı şehit olmuş, kendisi de ağır yaralanmıştı. Birkaç gün önce ise beyin ölümü gerçekleşmişti.

VATAN SAĞOLSUNTedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde makineye bağlı olarak yaşatılan Oğuz Kır'ın hayata tutunabilmesi için ailesi ve sevenleri başta olmak üzere herkes dua ediyordu. Ancak Oğuz Kır, dün öğle saatlerinde şehit oldu. Kandıra Garnizon Komutanlığı, şehidimizin cenazesinin bugün askeri törenle defnedileceğini bildirdi. Şehit babası Kemal Kır ise çok üzgün olduğunu belirtip, "Vatan sağolsun" demekle yetindi.

Hakkari'nin Çukurca ilçesi kırsalında geçen hafta PKK'lı teröristlerin döşediği mayının patlaması sonucu yaralanan, Gülhane Askeri Tıp Akademisinde (GATA) şehit olan er Oğuz Kır'ın cenazesi Kocaeli'nin Kandıra ilçesine bağlı Kefken köyünde toprağa verildi.

Şehit istihkam er Oğuz Kır'ın Türk bayrağına sarılı cenazesi, Kandıra Kazım Dinç Devlet Hastanesi morgundan Kefken köyü Mithatpaşa Mahallesi'ndeki evine götürüldü.

Bu sırada Kocaeli Sağlık Müdürlüğüne ait mobil sağlık ekibi ile askeri ambulans tedbir amacıyla evin yakınında bekletildi.

Köydeki bütün evlerde, Kefken ile Kandıra arasında çalışan yolcu minibüslerinde Türk bayrağı asılı olduğu görüldü.

Kefken Camisi'nde düzenlenen törene şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Kocaeli Valisi Gökhan Sözer, AK Parti Kocaeli Milletvekili Azize Sibel Gönül, CHP Kocaeli Milletvekili Hikmet Erenkaya, Donanma Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit, Muharebe Eğitim Destek Komutanı Korgeneral Galip Mendi, Donanma Komutanlığı Kurmay Başkanı Tümamiral Bülent Bostanoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kandıra Kaymakamı Hamza Erkal, Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan, Kandıra Garnizon Komutanı Topçu Kurmay Albay Özden Çelik, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay İrfan Şahin ile vatandaşlar katıldı.

Şehit Oğuz Kır için öğlen vakti kılınan cenaze namazında AK Parti Kocaeli Milletvekili Azize Sibel Gönül'ün ön saflarda yer aldığı gözlendi.Namaz kılınmasının ardından top arabasına konulan cenaze, yaklaşık 200 metre sonra cenaze arabasına alınarak Kefken Mezarlığı'na götürüldü. Bu sırada şehidin yakınları ve askerler cenazeyi selamladı, bazı vatandaşlar terör örgütünü lanetledi ve tekbir getirdi.

Korgeneral Galip Mendi, duygularının sorulması üzerine ''Hepimizin başı sağ olsun, Türk milletinin başı sağ olsun'' dedi.Şehit Kır'ın cenazesinin toprağa verilmesinin ardından, fotoğrafı ile tabutuna sarılı Türk bayrağı, Korgeneral Mendi tarafından babası Kemal Kır'a verildi.

Allahım Rahmet eylesin

Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1198
favori
like
share
frityus Tarih: 09.06.2009 11:06
Allah Rahmet eyLesin Mekanı Cennet Olsun Anne BabasıNa Allah bır Versin
NaZaRBoNCuqum Tarih: 09.06.2009 11:04
Allah rahmet eglesin, Mekani cennet olsun.
Allah ailesine sabir versin.
myigitsoy Tarih: 09.06.2009 04:35
Rabbim Rahmet Etsin Mekanı Cennet Olsun Ana Babasına Büyük Sabırlar Diliyorum
nis_2 Tarih: 08.06.2009 18:45
allah rahmet eğlesin bir andan ii bir andanda kötüü
FaTMaCaN Tarih: 08.06.2009 18:41
Allah rahmet eylesin, ailesine sabir versin...
marab-leydi Tarih: 08.06.2009 15:35
Allah rahmet Etsin
gözlüklü Tarih: 06.06.2009 17:43
allah rahmet eylesin....yazik ya.
gencecik adamlar.

birde o analarin icersindeki aciyi görmek lazim.
denizcan Tarih: 06.06.2009 16:18
Allah rahmet eylesin,dost ve akrabalarina Allah sabir versin