Not : Bilgisayara luzum olmadıkca Fdisk çekilmemesi lazımdır. Bilgisayarınıza virus bulastıgından şüpheleniyorsanız Ve temizlenmedigine inanıyorsanız veya makinama bir Fdisk çekeyimde Hdd dem hava alsın diyorsanız bilgisayarınızın Hdd sine bir Fdisk çekebilirsiniz.

Uygulanacak Adımlar:

1. Fdisk Çekmek İçin Bir Adet Sistem Disketine İhtiyacımız var. Ardından İşletim Sistemi Kuracaksak Bir adet te İşletim Sistemine İhtiyacımız Var [ Win - Linux - İmac Vb ]

2. İlk önce Makınayı Kapatınız. Sistem Disketini Bilgisayara takınız. [ Floppy ]

3. Bilgisayarınızı Açınız. İşletim Sistemi Cd sini Bilgisayarınıza takınız. Karsınıza yazılar çıkıcak buradan 1 nolu seceneği Seciniz. Yani Bilgisayarımı Cd rom destegi ile baslatı seciniz. Bir Kac Yazı daha yazdıktan sonra Bilgisayar A sürücüsüne Dusecektir.

4. Burada Hdd ye Fdisk çekmeye Baslıyoruz. İlk once Sürücü a: da iken
fdisk komutunu yazınız.

5. Karsınıza 4 secenek cıkacaktır. Bundan sonra yapmamız gereken ilk once hdd yi silicez ve sonra yenıden kurup format çekicez. Karsımıza çıkan 4 secenekten 3 nolu seceneği seciniz. Entere basınız

6. Gene karsımıza Secenekler çıkacak buradan da Silme bolumunu yani 3 Nolu seceneği seceriz.Enter. Bir kaç kez daha enter.Karsınıza çıkanları okeyleyınız.

7. Gene Karsımıza seçenek çıkacak şimdi burada Hdd ye fdiski attık yeniden kuruyoruz. Karsımıza çıkan secenekten kurma seceneğini yani 1 nolu secenek. Enter

8. Gene karsımıza secenekler çıkacaktır. Buradanda gene 1 Nolu seceneği secip entere basıyoruz. Bir kaç defa hiç bir sey yapmadan entere bastıktan sonra sürücü a: ya duser.

9. Sürücü a ya düşünce makinaya kesinlikle format atıyoruz Format atmak için hemen sürücü A da iken format C: yazarız. Ve formatı atarız.Format atma işlemi bitince makınayı kapatınız ve yenıden açınız.

10. Fdisk işlemi bitmiştir. Hangi işletim sistemini kuracaksanız kurabilirsiniz.


Not: Fdisk attıktan sonra Hdd mutlaka format atmanız gerekir yoksa okuma yazma hatasıyla karşılaşırsınız.
Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 503
favori
like
share