Baba Beni Sevmekten Niye Korkuyorsun - Ercan Nar - Baba Beni Sevmekten Niye Korkuyorsun Kitap ÖzetBaba Beni Sevmekten Niye Korkuyorsun?
Ercan Nar
Babıali Kültür Yayıncılık
Baskı Tarihi: Mayıs 2009
ISBN: 9789944118743
Sayfa: 112

Kitap Özet

Evet babalar, sizce neden çocuklarımıza onları sevdiğimizi göstermeyiz? Neden babalığı para kazanmak gibi bir işlevle sınırlı görürüz? Neden onları sevdiğimizde şımaracaklarını düşünürüz?

Klasik baba anlayışının, günümüzün hızla değişen çocuklarına karşı yetersiz olduğu yapılan araştırmalarla ispatlanmıştır. İyi baba olmak, süper baba olmak, modern baba olmak; adını nasıl koyarsanız koyun ama "baba"lık rolünü doğru üstlenmenin, çocukların fizyolojik ve psikolojik hayatına çok önemli etkileri vardır.

Bu kitap, nasıl baba olunması gerektiğini, babalar ile çocuklar arasında iletişimin nasıl olması gerektiğini anlatmak ve çocuklarını geleceğe hem fizyolojik hem de psikolojik olarak iyi hazırlamak isteyen babalara öneriler sunmak için kaleme alınmıştır. Bu kitabı, baba olanlar, baba olacaklar ve evlenmeyi düşünerek babalığa adım atmaya hazırlananlar mutlaka okumalı. Anneler, anne olacaklar ve evlenmeyi düşünerek anneliğe adım atmaya hazırlananlar mutlaka okutmalı.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 511
favori
like
share