Asım Can Gündüz - Asım Can Gündüz Kimdir - Asım Can Gündüz Biyografisi

Asım Can Gündüz, Türk virtüöz gitarist (d:15 Ağustos 1955, İstanbul). Türkiye dışında Awesome John ve John Gundez olarak da bilinir.Uzun yıllar yaşadığı Amerika Birleşik Devletleri'nden Türkiye'ye 1980'li yılların sonunda dönmüş ve ilk albümü "Anasının Gözü/Cin Gibi" yi 1991 yılında çıkarmıştır (Kayıt tarihi Ekim-Kasım 1989). Albümdeki parçalardan bazılarının sözlerinin argo kelimeler içermesi gerekçesi ile albümün satışı o yıllarda yasaklanmıştır. Albumdeki "Turkish Girls" isimli şarkı o yıl BFBS Radio'da (İngiliz radyosu) "ayın en iyi yabancı şarkısı" seçilmiştir.

Asım Can Gündüz, sonraki yıllarda radyo ve TV programları yapmıştır. Energy FM, Power FM, ve Kiss FM radyolarının kurucu üyelerindendir.
2000 yılında Bir Sevgi Eseri ismini taşıyan cover parçalara Türkçe sözler yazarak bir albüm çıkartmıştır.

2001'de Türk medya ve müzik piyasasından soğumuş Marmaris'e taşınmış. Yurt dışı ağırlıklı konser çalışmaları yanı sıra Marmaris içinde belirli mekanlarda popüler kültürde ve medyada fazla reklam ve dikkat çekmeden yabancı turistlere süper konserler vermektedir.

Asım Can Gündüz'ün Bir Sevgi Eseri (1998) isimli bir KASET yayın için hazırlanmmıştır. Sonra müzik şirket Raks/Poligram/Universal olarak el değiştirmiştir ve albümün çıkması yarım kalmıştır.

Ses Örnekleri

Awesome John Band, St. Petersburg'da canlı kayıt: Kiss,Sweet Home Chicago.
Awesome John Band:
Asım Can Gündüz: Gitar, vokal
Edik Barakyan: Tuşlu çalgılar
Peterburg'lu Maks: Davul
Artyom Bagramov: Bas gitar

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 455
favori
like
share