Barış Bahçeci - Barış Bahçeci Kimdir - Barış Bahçeci Biyografisi

Barış Bahçeci 1973, İstanbul doğumlu, Felsefeci, Müzisyen.Ailesinin en büyük çocuğu olan Barış Bahçeci'nin iki kız kardeşi bulunmaktadır. Babası tüccar annesi öğretmen olan Barış Bahçeci ilkokula A.Merter İlkokulu’nda başlamış, ilk müzik eğitimini de ilkokulda 1980-1981 yıllarında Yücel Elmas ve Yıldız Elmas’ın açtığı mandolin kursu ile almıştır. Liseye kadar müzikle olan ilgisi müzik sektöründe ticaret yapan babasının yanında çalışmak, şarkı söylemek ve iyi bir dinleyici olmayı geçmemiştir.

1989’da bağlama ve gitar çalmaya başlayan Barış Bahçeci'nin müziğe asıl ilgisi Boğaziçi Üniversitesi'ne girmesi ve Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü’ne üye olmasıyla başlamıştır.1992 yılında Suat Arıkan’la şan ve solfej çalıştıktan sonra 1992, 1994 ve 1996 yıllarında Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü Rock Korosu’nda koristlik ve solistlik yapmış ve 1996-1997 yıllarında BÜMK korolarında entonasyon çalışmalarını yönetmiştir. Aynı sene BÜMK’de koro koordinatörlüğü ve yönetim Kurulu’nda görev alan Barış Bahçeci 1996’da Ychorus ve Badem topluluklarının kuruluşlarında yer almıştır. Mezun olduktan sonra ise ODTÜ Felsefe Bölümü’nde yüksek lisansa başlamış ama Badem çalışmalarını hiç aksatmamıştır.

1999-2000 yıllarında Engin Gürkey ile perküsyon çalışan Barış Bahçeci bu sayede birçok sanatçıyla tanışmış. 2000 yılında yüksek lisansı bırakıp askerlik görevi için Malatya’ya gitmiştir. Döndüğünde ise Akbank’ta memur olarak çalışmıştır. Aynı dönem birçok profesyonel sahne çalışmasında gitarist olarak çalışmış , 2002 yılında Onur Türkmen’le armoni ve solo gitar çalışmıştır. 2003 yılında ise iki arkadaşıyla beraber Taşoda Yapım’ı kuran Barış Bahçeci 2007 yilinda kurucusu oldugu Tasoda dan ayrilarak Weplay isimli plak sirketinin direktorlugunu yapmaya basladi.

Müzik çalışmalarına burada ve kurucusu oldugu Badem de devam etmektedir.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 405
favori
like
share