HSBC BANK, Ermeni sponsoru çıktı BOYKOT EDELIM.. MESELA HSBC KARTLARINI IPTAL EDEREK ISE BASLAYABILIRIZ..

Bütün dünyada Türkiye aleyhinde faaliyet yürüten Ermeni diasporasının altından iki İngiliz şirketi çıktı. Diaspora yönetimi,
HSBC ve British Airways'i iftiharla sundu.
27-28 Mayıs'ta Erivan'da bir konferans yapılacak. Bu yıl ikincisi yapılacak olan 2. Ermeni Diaspora Konferansı'nda 90 yıl önce işlendiği iddia edilen soykırım için çalışma merkezi kurulacak. Konferansın bir başka girişimi ise sözde soykırıma ait müze kurmak.

Bu iki konunun da ele alındığı konferansın sponsorluğunu ise İngiltere'nin iki global şirketi üstlendi. Sponsorlar arasında HSBC Bank ve İngiliz Havayolları British Airways bulunuyor.

Ermeni diasporasının resmi internet sitesi olan armenia diaspora sayfasında konuyla ilgili haber yayınlandı. Haberde şu noktalara yer verildi:
[URL=http://www.armeniadiaspora.com/followup/projects.html]diasporasının resmi internet sitesi icin tiklayin
BÖLGESEL SAĞLIK MERKEZİ

Erivanda dünya çapında bir sağlık merkezi kurulacak. Her türlü medikal hizmet, hastane hizmetleri, klinik, labaratuarların bulunacağı büyük bir merkez olacak. Bu proje ile Ermenistanda sağlık seviyesi yükseltilecek. Sağlık merkezinin bina, inşaat ve arsa işlerini Ermenistan Hükümeti yürütecek.

SANAL ÜNİVERSİTE

Ermeni çalışmaları için kaynaklar oluşturacak bir sanal üniversite kurulacak. Sanal üniversitede yüksek okul ve kolej ayarında internet çalışmaları, data base programları, altyapı çalışmaları, on-line hizmetler verilecek. Bu sayede Ermenistan dünya çapında çok değerli çalışmaları yürütebilecek,

DİASPORA MÜZESİ

Ermenilerin kültürel, sanatsal geçmişleri, arşivler, Ermeni hikayeleri, rivayetler gibi geçmişe dair tüm bilgiler bu müzede bulundurulacak. Diaspora müzesi Ermenilerin geçmişini barındıran bir depo aynı zamanda doküman kaynağı olacak. Müze inşaatı ve bina işlerini Ermeni Hükümeti yürütecek.

ERMENİ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNİN DESTEKLENMESİ

Üniversiteye gidecek öğrencilerin kolejlerde altyapılarının tamamlanması, öğrencilerin sınıflandırılması ve teknik, beceri, kabiliyetlerine göre üniversiteyere yönlendirilmesi.

MÜFREDAT KOMİTESİ

Ermeniler geniş bir Diaspora ile ulus devlet olarak; geçmişlerini bilecek, kim olduklarını kimliklerini öğrenecek, tarihlerini, kültürlerini bilecek, yasallıklarını bilecek ve kendi geleceklerini çizecek. Müfredat Komitesi Ermenistandaki eğitimcilerle bir forumda bir araya gelecek ve burada Ermenilerin dil, din, kültür ve tarihlerini nasıl hangi yöntemlerle öğrenecekleri, müfredat çalışmaları tartışılıp, bir karar verilecek.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 714
favori
like
share
Wish Tarih: 14.07.2006 23:00
bilgiler icin tskrler...benim sahsen hsbc bankasiyla bir alakam yok...zaten bir derin arastirma yapilsa cogu "markalar"dan daha neleeeeer neler cikar, bu yüzden pek sasirmadim desem yeridir...türkün türkten baska dostu yoktur dicem ama bunu bile artik gönül rahatligi ile diyemez hale geldik malesef...
erkdag Tarih: 14.07.2006 17:02
bu bankaya oldum olası için ısınmaıştı zaten
salamurayaprak Tarih: 23.05.2005 21:43
bilgilendirdiginiz için saolun...
tarbal Tarih: 23.05.2005 15:20
Bu kadar mi duyarsiz olduk biz.. Kimseden cit yok.. :6: