Yarışa Sebastian Vettel'in yanında ikinci cepten başlayan İngiliz sürücü, Alman pilotun hatası nedeniyle ilk turda liderliği ele geçirdikten sonra yarış sonuna kadar pozisyonunu korumayı başardı.

Son turlarda yavaşlayan ve damalı bayrağı Mark Webber'in 6 saniye önünde geçen Button, "Bugünkü araç, bu yıl şu ana kadarki en iyi araçtı. Diğer yarışlardada hızlıydık ama araç biraz gevşekti ve bu da benim sürüş stilime uymuyordu. Aracı gittikçe daha iyi hale getiren herkese teşekkür etmek zornudayım" dedi.

Button, "Bu pistin bana diğerlerinden daha uygun olup olmadığını bilmiyorum ama araç bugün müthişti. Keşke (bu başarıda emeği geçen) herkese podyuma çıkarabilseydik" ifadelerini kullandı.

Yarışın ikinci bölümünde Vettel'in baskısı altında bulunmasına rağmen, Red Bull pilotunun fazladan bir pit stop yapacağını bildiğini söyleyen Button bu yüzden bu bölümde pek bir kaygı duymadığını belirtti.

Takımın bu hafta sonu diğerlerine göre farklı bir kulvarda yarıştığını kaydeden Button, Vettel'i işaret ederek, "Evet, onun erken pite gireceğini biliyordum. Hangi turda duracağını biliyorduk. Yine de, bir tur içinde 0.8 saniye daha hızlı bir aracın sizi yakaladığını görmek pek de hoş bir şey değil. Bugün bir kademe daha ilerleme kaydettik. Çok güzel bir duygu" dedi.

Barrichello'nun bugün yarış dışı kalmasıyla birlikte en yakın takipçisi takım arkadaşıyla arasındaki puan farkını 26'ya çıkaran Button, "İngiltere GP her zaman özel bir yarıştır. Fakat 26 puan farkla şampiyona lideri olarak orada yarışmak çok daha güzel bir duygu olacak. Silverstone'da yarışmayı büyük bir sabırsızlıkla bekliyorum" dedi.TurkiyeF1.com

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 273
favori
like
share