2009 Çiçekli Gelinlikler - Çiçekli Gelinlik tasarımları - Renkli gelinliklerGelin adayları bu haber tam size göre. Uzun süredir görülmeyen çiçekler bu yıl gelinliklerin üzerini süslüyor
Çiçek tarlalarını aratmayacak özellikteki çiçeklerin yanı sıra sade görünümleri ile dikkat çeken kumaş çiçekler de romantik bir gelin olmak isteyenlerin gönlünü kazanacak.
Gelinlik deyince akla ilk gelen beyazın yerini ise daha renkli modellerin aldığını söyleyebiliriz. Özellikle iki renkli tasarımlar farklı görünmek isteyen gelinler için ideal. Ama sakın çok abartılı renklerden bahsettiğimi sanmayın. Bu renkler beyazın kendi içerisindeki renk tonlarından başkası değil. Gölge oyunu oynar gibi şekillendirilmiş kumaş geçişleri, iki renkli gelinliklere hareket kazandırmış.
Sezonun en gözde trendlerinden biri de asimetrik kesimli gelinlikler... Kilolu gelin olmak istemiyorsanız bu modeller tam size göre. Hem boyunuzun çok daha uzun, hem de çok daha zayıf görünmenize büyük katkısı olacak. İpek şifon gibi yumuşak tuşeli kumaşların yanı sıra tafta, ipek şantuk (bir tür gelinlik kumaşı) ve saten gibi kumaşların kullanıldığı modelde Fransız danteli ve swarovski taşlar tercih edilmiş. Bel kısmında kullanılan kalın korsaj detayları ise işlemelerden ziyade elde bağlanan fiyonklar ile zenginleştirilmiş. Fiyonk sezonun öne çıkan ayrıntılarından. Kimi gelinlikte pembe, gümüş, açık tonlardaki eflatun ve pudra renkleri kullanılmış olsa bile gelinliğin kendi renginden yapılan kemer biçimindeki kalın fiyonklar kadar hoş durmuyor. Uçuk renklerdeki çiçekler, aksesuarlar, kristaller ise sade gelinlikleri dahi şıklaştırıyor.
Bir diğer gelinlik stili ise nereden gelip nereye gittiği belli olmayan sanat eseri drapeler. Bohem bir görüntüye kavuşmanıza yardımcı olacak stilde kristal taşlarla hazırlanmış işlemeler eskiyi günümüze taşıyor. Özellikle ipek şifon gibi yumuşak kumaşların tercih edilebileceği drapeli tasarımların zarif görüntüsü gelinlerin alternatifleri arasında.
Drape gibi pili görüntüsü olan pilise etekler de uzun bir aradan sonra gelinlik modasında dikkatleri çekiyor. Yumuşak dökümleri olan ipek saten, ipek, şifon gibi kumaşların tercih edildiği bu stil gelinliklerde swarovski taş, dantel gibi gösterişli malzemeler mümkün olduğunca az kullanılmış. Gösterişli kesimleriyle sezonu neşelendiren katlı etekler genç gelinlerin favorileri arasında. Denizkızı görünümlü dar gelinlikler de var. Basen ve üst bedeni saran modellerin etek kısımları alabildiğine bol olan stilin dikilmiş bir başka örneğini denemeden sipariş vermemenizi öneririm.
Elinizde taze bahar çiçekleri olsun
Gelin için ayakkabı çok önemlidir. Tüm gün üzerinde duracaktır ve gelinliğin duruşunu direkt etkileyebilecektir. O nedenle tam ayak ölçülerinize uyabilecek ayakkabıları tercih edin. Asla topuksuz ayakkabı giymeyin. Sezonda ince topuklu ve bantlı swarovski ayakkabıların yanı sıra, gizli platform tabanlı lüks kumaşlardan hazırlanmış ayakkabılar var. Az da olsa topuk duruşunuzu netleştireceği için kuğu gibi görünmenizi sağlayacaktır.
Kısa kuyruğun gözde olduğu gelinliklerde alabildiğine uzun duvaklar beğeni topluyor. Geçtiğimiz yıllara kıyasla duvaklar daha az gösterişli. Hatta sadece kristal tül ile biçimlenen duvaklar yere kadara uzanıyor. Rahibe duvak olarak isimlendirilen duvaklar ise yok denecek kadar az. Dantelin çok az tercih edildiği duvak modasında taç önemli aksesuar. Taşlarla süslenmiş taçlar sade duvakları alımlı hale getiriyor. Otriş ve tüy ise sezonda kullanılmış olmasına rağmen, farklı tasarımlardaki toka ve çiçekleri tercih etmenizi öneririm. Aynen gelinlikte olduğu gibi asimetrik gelin başı aksesuarları ve süslemeleri kullanabilirsiniz.
İlkbahar-yaz düğünlerinde taze çiçekten asla vazgeçilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Renkli kır çiçeklerinin yanı sıra beyaz küçük çiçekler de tercih edilebilir. Gül, erengül, orkide, frezya, lilyum, alacalı gül ve beyaz lale gibi çiçekler yeşil dal ve yapraklarla süsleniyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 493
favori
like
share
AYIŞIĞI Tarih: 08.06.2009 19:03
ellerine sağlık canım