Bir türlü engellenemeyen futbol magandaları yine dehşet saçtı. Kurşunlara hedef olan talihsiz iki yavrucak ölümle pençeleşiyor

Sporda sevinci adam gibi yaşamasını yine beceremedik. Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından peş peşe patlayan silahlar, istanbul'da ikisi ağır 5 kişinin yaralanmasına neden oldu. İlk acı olay Ümraniye Çakmak Mahallesi'nde yaşandı. 11 yaşındaki İsmail Yılmaz, Fenerbahçe'nin şampiyon olduğunu öğrenince sevinçle balkona fırladı. İlköğretim okulu 5. sınıf öğrencisi İsmail Yılmaz bayrağını bile sallayamadan acı içinde yere yığıldı. Magandaların açtığı ateşle göğsünden yaralanan İsmail, dayısı Dursun Vural tarafından hastaneye kaldırıldı. Dr. Siyami Ersek Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi altına alınan ismail Yılmaz'ın durumunun ciddi olduğu bildirildi.

Formasını giyemedi
Ümraniye, 23 Nisan ilköğretim Okulu 5'inci sınıf öğrencisi İsmail Yılmaz'ın maganda kurşunu ile yaralanması aileyi üzüntüye boğdu. Haftalardır yeğeninin Fenerbahçe'nin şampiyon olmasını dört gözle beklediğini söyleyen dayı Dursun Vural, magandalara tepki göstererek "Sevinci yarım kaldı. Cuma günü ona aylardır isteği formayı aldım, bilet bulabilseydim maça da gidecektik ancak kısmet değilmiş. Formayı henüz giymemişti" dedi.

Hastane kapısında bekleyen dede Yakup Vural tepkisini dile getirdi. Kurşunun torununun kalbinin altından girerek sırtından çıktığını belirten Vural, 'Ambulansın sirenlerinin çalmasına rağmen magandalar yine sık sık önümüzü kesti. 15 dakikada geleceğimiz yolu 45 dakikada alabildik" dedi. ismail Yılmaz'ın hayati tehlikesinin devam ettiğini belirten Dr. Siyami Ersek Hastanesi Göğüs Cerrahisi Klinik Şefi Öp. Dr. İlgaz Doğusoy "Damarları parçalanmış durumdaydı. 2,5 saatlik operasyon sonunda makinaya bağladık. Sabah 6-7 saat sonra da makineden çıkardık. Şu an yoğun bakımda ve konuşabiliyor, sorulara cevap verebiliyor. Ancak kurşun nedeniyle enfeksiyon kapmış olabilir. Hayati tehlikesi devam ediyor" dedi. İsmail Yılmaz'ın yaralanmasıyla ilgili olarak 72 yaşındaki ismail Güler ile oğlu Cafer Güler polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Baba-oğul Asayiş Şube'ye getirilerek sorgulanmaya başlandı. Yapılan sorgulamada, baba ismail Güler, sadece kendisinin havaya ateş ettiğini söyledi. İfadesinde, havaya ruhsatlı silahı ile ateş ettğini belirten baba Güler, çocuğun vurulduğunu sonradan duyduğunu ve çok üzüldüğünü söyledi. Baba Güler'in bu ifadesinin arıdndan oğlu Cafer Güler serbest bırakıldı. Polis, kurşunun Güler'in silahından çıkıp çıkmadığını da kesin belirlemek için silahı balistik incelemeye gönderdi.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 682
favori
like
share
O.N.C.S Tarih: 24.05.2005 20:36
hayatımda cok az beddua ettim ama bir kez daha ediyorum allah belalarını versin o şerefsizlerin :16:
puslukurt Tarih: 24.05.2005 12:01
Bu iki yavrucayın ne suçu var yeter artık silah atma ile bu sevinçler yaşanacaksa hiç yaşanmasın ne biçim sevinme şeklidir bu artık devletimizin bu magandalara dur demesi lazım eline silah alan herkes yollara çıkıyor böylece herkes bu serseri kurşunlara hedef oluyor ve ateş düştüyü yeri yakıyor... :6: