KAPAK - 1

Tuttuğu takımı bana söylemişti !..


Mehmet Topuz, tapusu Fenerbahçe’de ama gönlü Beşiktaş’ta olan, son günlerin futbol gündemini allak bullak eden bir transfer gündeminin bir numaralı aktörü...


Tapusu Fenerbahçe’de; Çünkü Kayserispor ve sarı-lacivertli kulüp yöneticileri bunu böyle açıklıyorlar.
Beşiktaş bir taraftan'Biz anlaştık' diyor, Topuz destekliyor.“Ben Beşiktaş’lıyım ve Fenerbahçe forması giymem”diyor. Transfer dönemlerinde sürekli bu tür açıklamalara rastlarız. Ama bir farkla; futbolcu imzayı attıktan sonra “Ben zaten doğuştan Beşiktaşlıyım, Fenerbahçeliyim, Galatasaraylıyım veya Trabzonsporluyum” der. Ama Mehmet Topuz gibi, daha imzayı atmadan, hem de transferi böylesine çıkmaza girmişken, “Ben şu takımlıyım, şu takımın formasını giyerim, bu takımın formasını asla giymem” diyen bir futbolcuya en azından bugüne kadar ben rastlamadım.

Beşiktaş yönetimi Mehmet Topuz’la anlaştıklarını ve Milli futbolcunun önümüzdeki sezon siyah-beyazlı formayı giyeceğini açıkladıktan sonra Fenerbahçe yönetimi "Biz bonservisini aldık" açıklamasını yapıyor.
İşte burada işler karışıyor.

Fenerbahçe “Biz aldık” derken, Topuz “Beşiktaşlıyım” diyor ve bir anda ortalık karışıyor.
Bir taraftan da Galatasaray’ın eski yöneticisi Fatih Gökşen “Topuz aslında Galatasaraylı” diyor.
Diğer yandan da Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Topuz’un kendisine Fenerli olduğunu söylediğini dile getiriyor.

Adeta bu iş içinden çıkılmaz bir hal alıyor!
"BEŞİKTAŞLIYIM"
Ancak Mehmet Topuz, küçüklüğünde tuttuğu takımı "Yazılmaması koşuluyla" söylemişti bana. Ve gazetecilik kuralları gereği bunu hiçbir yerde yazmadım ve söylemedim.

Ancak son günlerde yaşanan gelişmelerin ardından, Mehmet Topuz'un o gün yazılmaması koşuluyla söylediği hangi takımı tutuğu gerçeği, bugünlerde dile getirdiği söylemleri doğruluyor.

Mehmet Topuz, o gün off the record olarak bana küçüklüğünden beri Beşaktaşlı olduğunu söylemişti. Bugünlerde söylediği gibi.

Tam 2 yıl önce yine transferin bir numaralı gündem maddesini oluşturanMehmet Topuz, bundan 5 yıl önce Galatasaray yöneticilerine"Galatasaraylıyım", geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe yöneticilerine"Fenerbahçeliyim" Beşiktaş ile anlaştıktan sonra ise televizyon kameralarına "Beşiktaşlıyım" açıklamasını yaparken bir anlamda"Mehmet Topuz hangi takımla görüşüyorsa o takımı tuttuğunu söylüyor" kanısını gözler önüne seriyor.

Ama bir gerçek var ki, Mehmet Topuz, hiçbir kulübün temsilcisi olmayan bana, 16 Mayıs 2007’de gerçekleştirdiğim röportajda yazılmaması kaydıyla “Beşiktaşlıyım” demişti.

Erdem Erol
Ligtv.com.tr
Haber Müdürü
erdem.erol@ligtv.com.tr


kAPAK - 2

“Beşiktaşlıyım, Beşiktaş forması giyeceğim” diyen Mehmet Topuz’un önce Galatasaraylı olduğu iddia edildi, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, “Bana Fenerbahçeli olduğunu söylemişti” açıklamasını yaptı. 50 milyon Euro verilse bile Fenerbahçe’ye gitmeyeceğini belirten Topuz’un annesi Ayşe Topuz ve babası Osman Topuz dün açıklamada bulundular. Tatil yaptıkları otelde basın mensuplarının karşısına geçen Topuz’un ebeveynleri, “Ailecek Beşiktaş’ı tutuyoruz” dediler.


Başkan ziyaret etti
Anne Ayşe Topuz, “Mehmet’in Galatasaray’ı, Fenerbahçe’yi tuttuğunu iddia ediyorlar. Ben de, eşim de yıllardır Beşiktaş’ı tutuyoruz. Oğlum Mehmet de Beşiktaşlıdır. Herkes çıkıp, birşeyler söylüyor. Konuşanlar, oğlumu benden daha iyi mi tanıyorlar? Biz her konuda oğlumuzun arkasındayız, onun verdiği karara herkesin saygı duyması gerekiyor” dedi. Yıldız oyuncunun babası ise şöyle konuştu: Beşiktaş’a ve başkan Yıldırım Demirören’e teşekkür ederiz. Bir mal gibi satılmak ve alınmak istenen oğluma kol-kanat gerdiler, sahip çıktılar. Benim oğlum doğuştan Beşiktaşlı. Dünyaları verseler, kulübüne ihanet edip, satmaz. O önce Allah’a, sonra da Beşiktaş’a emanettir... Öte yandan Başkan Yıldırım Demirören, Genel Sekreter Kenan Öner ve yönetici Şeref Yalçın’ın, Antalya’daki Mehmet’i ziyaret ettikleri ve bir görüşmede bulundukları kaydedildi.
Murat Akbaş


kAPAK - 3Mehmet Topuz'dan Beşiktaş'a İmza!..


Kayseri'nin yıldızı, Kartal'ın uçağında sürprizle karşılaştı. Beşiktaş yöneticileri, Topuz'a, kağıda yazılan sözleşmeyi imzalattı..

[COLOR=#cd0d15]Mehmet Topuz'dan Beşiktaş'a İmza!..

Topuz, uçakta Mario Berk’in hazırladığı sürpriz sözleşme protokolunu imzaladı.

27-05-2007Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 983
favori
like
share
giresunlu28 Tarih: 15.06.2009 14:33
Neyse söyledikleriyle ve yaptıklarıyla tam bir fener futbolcusu olduğunu ıspatladı.
Hayırlı olsun...Katilmamak elde degil....

Tümer Metin gibibiri oldugunu kanitlamis oldu...

Ailesine bile YALANCI lekesi getirdi Topuz,Tümer yine Ailesini sokmamisti isin icine!!!
By_ultrAslan Tarih: 15.06.2009 00:13
Neyse söyledikleriyle ve yaptıklarıyla tam bir fener futbolcusu olduğunu ıspatladı.
Hayırlı olsun...
GS2004 Tarih: 13.06.2009 17:12
Kilis belediye sporda bile oynuyamaz bu karekterdeki topcular yaziklar olsun bu zavalli beyinli futbolculara....:18::9::18:
ByJavaliS Tarih: 13.06.2009 16:50
Buda Fenerbahcenin kapagı :72:
ByJavaliS Tarih: 13.06.2009 16:49
Başkan Yıldırım ve Mehmet Topuz, Kalamış Tesisleri'nde yemek yedikten sonra yöneticilerle birlikte stada hareket etti
Gece "Yıldırım" operasyonu ile İstanbul'a getirilen Mehmet Topuz bugün, Fenerbahçe Konuk Evi'nin bulunduğu Kalamış Tesisleri'nde yemek yedikten sonra yöneticilerle birlikte stada hareket etti.

Başkanımız Aziz Yıldırım, Asbaşkanlar Alaaddin Yıldırım, Murat Özaydınlı, eski yönetici Cemil Turan ve Kayserispor menajeri Süleyman Hurma ile beraber yemek yedikten sonra Şükrü Saraçoğlu Stadı'na doğru hareket eden Topuz'un stadı gezmesi ve Fenerbahçe TV'de canlı yayına katılması tahmin ediliyor.
eskitoprak Tarih: 13.06.2009 08:56
TOPUZ VE YILDIRIM İSTANBUL'DA!Fenerbahçe'ye 3 yıllık imza atan Mehmet Topuz, Başkan Aziz Yıldırım ile birlikte gece saat 02.20'de İstanbul'a geldi !.. Nihat Özdemir'e ait özel uçakla Kayseri'den hareket eden Yıldırım ve Topuz, İstanbul'a ulaştı !..

Çiçeği burnunda Fenerbahçeli Mehmet Topuz, Başkan Aziz Yıldırım'ın kullandığı jiple havaalanından ayrıldı !..VE TOPUZ ARTIK FENERLİ!Yılan hikayesine dönen transfer kapışmasında zafer Fenerbahçe'nin oldu !.. Mehmet Topuz, Fenerbahçe'ye 3 yıllık imza attı !.. Aziz Yıldırım Kayseri'ye giderek Mehmet Topuz'a imzayı attırdı. Böylelikle geçtiğimiz cuma Beşiktaş formasıyla basına poz veren Mehmet Topuz, 1 hafta sonra Fenerbahçe'ye imza atmış oldu.

Beşiktaş için günlerdir kamp kurduğu Antalya'dan sabah saatlerinde ayrılıp Kayseri'ye dönen Mehmet Topuz, burada şehrin ileri gelenleriyle görüştü. Yıldız futbolcu, Fenerbahçe'ye imza atması için ikna edilince Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım Kayseri'ye gitti. Yöneticilerden Şekip Mosturoğlu ve Semih Özsoy da Başkan Yıldırım'a eşlik etti.

Saat 22.45'te Nihat Özdemir'e ait özel uçakla Sabiha Gökçen Havalanı'ndan Kayseri'ye hareket eden Aziz Yıldırım, burada Mehmet Topuz'a imzayı attırdı. Daha sonra Yıldırım, yöneticiler ve Topuz 01.20'de yine uçakla İstanbul'a hareket etti.

Mehmet Topuz için Fenerbahçe'nin Kayserispor'a 7,5 milyon Euro bonservis bedeli ödediği öne sürülüyor. Ayrıca Gökhan Emreciksin'in transfer haklarının da Kayserispor'a verildiği kaydediliyor. Bu arada Mehmet Topuz'un ise sarı lacivertli ekipten senelik 2,3 milyon Euro alacağı belirtildi.
TS-61 Tarih: 10.06.2009 19:07
Bu isin püf noktasi iyi kivirmak olsa gerek.:72:
Zaten en iyi kiviranlar isi götürüyor.
Han Tarih: 10.06.2009 16:47
Biz eskiden topaç oynardık. Onun gibi dönüyorlar maşallah menajerler
sevil1903 Tarih: 09.06.2009 17:39
Süper Yaa Mehmet Yaktın Yıktın Ortalığı (:
beşiktaşlıyız beşiktaş laylayalaaa(: