Polis Adayları İçin Polis Meslek Yüksek Okulları Sınavlarına Hazırlık - Soru BankasıPolis Adayları İçin Polis Meslek Yüksek Okulları Sınavlarına Hazırlık Soru Bankası
Kolektif
Nobel Yayın Dağıtım
Baskı Tarihi: Mayıs 2009
ISBN: 9789755916620
Sayfa: 512

Kitap Özet

Elinizdeki kitap, ilk defa 2008 yılında uygulanan ve 2009 yılında da aynen uygulanacak olan yeni sınav sistemine göre alanında uzman bir kadro tarafından hazırlanmış yine alanında uzman başka bir kadro tarafından da gözden geçirilmiş ve minimum hatayla elinize ulaşması hedeflenmiştir.

Kitap hazırlanırken 2008 yılında yapılan sınav esas alınakara sorular tümüyle test tekniğine ve pedagojik esaslara göre hazırlanmış ve bilgilendirici, çözümleyici özellik taşımalarına önem verilmiştir.

Özgün soruların yanı sıra deneme sınavlarının da yer aldığı bu eserimizde; Genel Yetenek (Türkçe %30, Matematik %30) ve Genel Kültür bölümlerine (Atatürk İlkeleri ve İnkılap tarihi %10, Türkiye ve Dünya Coğrafyası %10, Temel Yurttaşlık Bilgisi %10, Güncel ve Kültürel Konular %10), konu ve ağırlıklarına göre yer verilmiştir.

Kitabın hazırlanmasında ve titizlikle kontrolden geçirilmesinde büyük emeği olan değerli öğretmen ve eğitimcilerimiz ile kitabın baskı öncesinde baskısında ve baskı sonrasında emeği geçen herkese teşekkür eder, kitapla ilgili düşüncelerinizi polisadayları.com adlı internet sitemizden bize ulaştırmanızı dileriz.

Sizleri Emniyet Teşkilatının değerli bir mensubu olarak görmek umuduyla...
-Süleyman Günel, Editör-
Polis olmak isteyen sevgili gençler;

Polis Okullarının iki yıllık meslek yüksek okullarına dönüştürülmesiyle birlikte polislik mesleği her geçen gün daha da talep edilebilir bir hale gelmiştir. Bu ve benzeri sebeplerin doğal bir sonucu olarak da polislik mesleğine alınacakların sayısı neredeyle aynı kalmakla birlikte sınava başvuran sayısı her yıl artmaktadır.
BU KİTABI ALMAKLA HER YIL ARTAN RAKİPLERİNİZDEN BİR ADIM ÖNE GEÇTİĞİNİZİ SÖYLEYEBİLİRİM. 140 TEST 4 DENEME SINAVI VE YAKLAŞIK 3500 SORUYU çözdükten sonra ise rakiplerinizi oldukça geride bırakmış ve artık polis olma hedefinize daha da yaklaşmış olacaksınız.
Sevgili öğrenciler, elinizdeki bu kitap önceki baskılarından farklı olarak ilk defa 2008 yılında uygulanan ve 2009 yılında da aynen uygulanacak yeni sınav sistemine göre yenilenmiş ve eksiklikleri giderilmiş titiz bir çalışmanın ürünüdür.
Bu kitapta 2008 yılında yapılan sınav esas alınarak sorular tümüyle test tekniğine ve pedagojik esaslara göre hazırlanmış ve bilgilendirici, çözümleyici özellik taşımalarına önem verilmiştir.
Özgün soruların yanı sıra deneme sınavlarının da yer aldığı bu eserimizde; Genel Yetenek(Türkçe %30, Matematik %30) ve Genel Kültür bölümlerine (Atatürk İlkeliri ve İnkilap Tarihi %10, Türkiye ve Dünya Çoğrafyası %10, Temel Yurttaşlık Bilgisi %10, Güncel ve Kültürel Konular %10), konu ağırlığına göre yer verilmiştir.
Eğer amacınız gerçekten polis meslek yüksekokulları sınavlarını kazanmak ise bunu başarabileceğinize yürekten inanmalısınız. Hatta öyle ki, bu durumu pekiştirmek için bir kâğıda büyük harflerle "POLİS OLACAĞIM"
cümlesini yazmalı ve odanıza, çalışma masanıza veya cüzdanınızın görünen iç kısmına yapıştırmalısınız ve bu yazı gözünüze iliştiğinde her defasında "Polis Meslek Yüksek Okulu Sınavlarını kazanmak için bu güne kadar neler yaptım ve daha neler yapmam gerekir" diye kendi kendinize sormalı ve bu soruların gereğini yerine getirmelisiniz. Sonucun mükemmel olduğunu göreceksiniz.
Sınavlarda başarılı olmak için şansa değil, çalışmaya ihtiyacınız var. Çalıştığınız oranda şansınız artacaktır. Azimli ve kararlı olursanız Polis Meslek Yüksek Okulu Sınavlarında mutlaka başarılı olursunuz.
Unutmayınız; hedeflerine ulaşanlar, amaçlarına inanan, amaçları doğrultusunda çaba gösteren ve buna ulaşmak için gerekli şartları yerine getirenler arasından çıkmıştır

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1215
favori
like
share
clares Tarih: 04.08.2009 15:21
saolun