Kaan Altan - Kaan Altan Kimdir - Kaan Altan Biyografisi

Almanya'da dünyaya gelen Kaan Altan, henüz beş yaşındayken eline aldığı rapido takımıyla mimar olmaya karar vermiştir.Tarsus Amerikan Koleji'nde orta öğrenimini tamamlayan Altan, Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nü kazanıp bir sene devam ettikten sonra özel yetenek sınavına girip yine aynı üniversitenin Endüstriyel Tasarım bölümüne ikincilikle girmiştir. Girdiği bir başka yetenek sınavını da geçerek Berlin Güzel Sanatlar Akedemisi Design bölümüne kabul edilip burayı da başarıyla bitirmiştir.
Müzik hayatına, arkadaşlarıyla birlikte lise yıllarında kurduğu ve onu Wembley'de konser verme zevkine dahi eriştirecek Mavi Sakal adlı rock grubuyla başlamıştır. Kadıköy Sound adlı girişimde yer alan Altan grupta elektro gitar çalmasının yanı sıra besteleriyle ve sözleriyle de dikkati çekmektedir. Kaan Altan'a ait şarkılardan bazıları şöyledir:

Balta, Ne Kadar, İki Yol, İstanbul, Ben Kimleyim, Gönlümde, Başladım Yürümeye, Aşk Öldü, Kan Kokusu, Al Beni, Yapay, Sen Gelmeliydin, Günler, Yalnızım, Müdür, Rock'n Rollcuyuz, Nalan

Müzik kariyerine kurduğu Karapaks adlı grupla devam eden Kaan Altan, Kesmeşeker grubunda da gitar çalmaktadır.

Kaan Altan ve Mavi Sakal Diskografisi

1983 Giderken demo-albüm
1992 Çektir Git albüm
1993 Mavi Sakal 2 albüm
1997 İki Yol maxi single
1998 İki Yol albüm

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 413
favori
like
share